Jak si poradit s letním horkem

Léto je vždy nadupané mnoha teplými dny a přísun letních paprsků naláká mnoho lidí k častějšímu pobytu na čerstvém vzduchu. Pokud se zrovna letní dny nevydaří v naší zemi, většina si nenechá ujít možnost si zajet kamsi k k moři, kde si užívá nejen jiného vzduchu, ale také mořské vody. Je známo, že lidský organismus se začne více namáhat, když se teplota pohybuje kolem 35 stupňů Celsia. Parné období můžete lépe snášet pomocí několika zásad.

Pravidelné pití pro lepší žití

Ne, tady se nejedná o žádné alkoholické povzbuzovače, ale o obyčejnou vodu a jiné tekutiny bez alkoholu. Každý den by se mělo vypít mezi 2,5 až tři litry tekutin. Pochopitelně je tento údaj ovlivněn zátěží, pocením a hmotností člověka. U jednotlivců se mohou nároky na pití od sebe odlišovat. Jestliže jste dosud pili velmi málo, určitě se nesnažte organismus hned přeorientovat na hojné pití – stačí postupně, určitým přidáváním pitiva každý den až dosáhnete cíle.  K pití si nejčastěji dopřávejte nesycené vody, čaje i ledové čaje. Jistou porci tekutin vám dodá ovoce, zelenina a například polévky.

Chraňte si hlavu

Bolesti hlavy, nevolnost, horečka, svalové křeče i ztráta vědomí – to jsou některé z příznaků, které vás mohou postihnout, když vám slunce doslova praží přímo na vlasy. Pomoc je celkem jednoduchá, prostě nezapomínejte nebo se nijak nevymlouvejte na různé klobouky, šátky, kšiltovky a jiné druhy pokrývek na hlavu. V současné době není problém si vybrat slušivé doplňky na hlavu a vyhnout se tak případným problémům z přehřátí sluncem.

Plánujte s rozvahou

Je jasné, že nemůžete ovlivnit všechno, ale něco přeci jen půjde. Pokud víte o velkých vedrech, raději se vyhněte  různému vyřizování po městě a srazům v době největšího parna mezi polednem a třetí hodinou odpolední. Vše, co půjde, přesuňte na dopolední a večerní hodiny, kdy bude přeci jenom lépe.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *