Jak si poradit s plísňovým onemocněním nohou?

Plísňová onemocnění nohou se vyskytují především během teplejšího období, kdy si člověk rád sundá ponožky a pantofle a promenáduje se bosky všude, kde se dá. Chodit naboso je prospěšné po zdravotní stránce, ale i tak vás mohou potkat nepříjemnosti v podobě plísňových onemocnění. Nyní vám přinášíme několik rad, aby se riziko infekce hodně snížilo a vy jste měli z chození jen samé výborné pocity.

Nevynechávejte každodenní mytí nohou a vždy používejte čisté ponožky. Po umytí je důležité nohy dokonale osušit, a to hlavně mezi prsty. Všímejte si pokožky nohou. Pravidelně ji kontroluje a všímejte si změn. Jestliže máte poraněné nehty nebo kůži, mohou být v místě soustředěny zárodky plísní.

Oblast nohou potřebuje správné klima. Nohy by měly mít kvalitní ponožky, protože pot je výborným prostředím pro plísně. Ponožky a punčocháče se doporučují nosit z přírodních vláken. Důležitá je také obuv z kůže, která je prodyšná. Nohám se snažte dopřávat hodně čerstvého vzduchu. Ve formě vás bude udržovat chůze naboso a také cviky na nohy. Svaly na nohou budou po cvičení řádně prokrvené a zároveň budou mít větší odolnost proti různým plísňovým onemocněním.

Koupaliště, sauny bazény… to jsou místa, kde se vyskytuje hodně lidí a současně se tady snadněji nakazíte infekcemi. Preventivně se vyhýbejte malým bazénkům, kde dochází k oplachování vodou. V těchto místech se totiž vyskytuje nejvíce původců plísňových onemocnění. Všechny prostory hotelu, bazénu, saun a okolí procházejte v pantoflích nebo jiné pohodlné obuvi. Zde se určitě nedoporučuje chodit naboso, protože právě tady dojde snadněji k nákaze.

Trápí vás často poruchy prokrvení dolních končetin či cukrovka? Potom je třeba se mít na pozoru, vaše nohy mají sklon zvýšené náchylnosti infekci. Kontrolujte si je tedy pravidelně a v případě problémů je vyřešte doporučovanými způsoby.

PaintedFeet01 / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *