Zmrazené citrony léčí

Proč se doporučují citrony zmrazovat? Nové experimenty ukázaly, že limonoidy vyskytující se v citronech a jiných citrusových plodech účinně brání růstu buněk rakoviny prsu typu ER. Jedná se tedy o ideální plodiny sloužící při prevenci a snižování rizika onemocnění rakovinou. A pokud už máte citron na talíři, tak ho rozhodně neloupejte. Odborníci radí konzumovat celý plod – šťávu, dužninu i kůru, která obsahuje desetkrát více vitamínu a limonoidů než šťáva, navíc citronová kůra zbavuje vaše tělo toxických látek.

Jak používat citron?

Citronová kůra je kontaminována chemickými postřiky, proto ji musíte důkladně umýt ve vlažné vodě a poté citrony vložte do mrazáku. Zmrzlý citron se dá výborně nastrouhat. Takto připravenou surovinu lze přidávat do různých jídel – zmrzliny, polévky, špaget, těstovin apod. Jídlo s přídavkem zmrazeného citronu vám bude chutnat mnohem více než kdy jindy.

Zmrazený citron a chemoterapie

Jak již bylo zmíněno, citrony jsou účinné jako prevence i jako hubitel již existující rakoviny. Dokonce prý má ničivější dopad než sama chemoterapie. Proč se o tom nikde v médiích nemluví? Třeba proto, že se toto zjištění nehodí farmaceutickým firmám, přišly by tak o zisk z prodeje onkologických léků. Přitom citron báječně chutná a navíc nemá nepříjemné vedlejší účinky. Kýžený efekt nespatřujeme pouze u cyst a nádorů. Mnozí léčitelé zmrzlý citron doporučují na všechny druhy rakovin.

stevepb / Pixabay

Další léčivé účinky citronu

Obdivuhodné antimikrobiální účinky při bakteriálních a houbovitých infekcích, dále je ohromně účinný proti vnitřním parazitům a larvám, reguluje vysoký krevní tlak, působí antidepresivně a zmírňuje stres a psychické potíže. Paradoxem je, že tyto informace pocházejí z jedné velké farmaceutické společnosti, jež nechce být jmenována. Již v roce 1970 bylo zjištěno, že citrony jsou schopny zneškodnit až 12 typů zhoubné rakoviny, včetně rakoviny tlustého střeva, prsu, prostaty, plic a slinivky. Dokonce jsou složky citronu mnohem účinnější než adriamycin – antibiotikum s protinádorovou aktivitou, získávané z bakterie rodu Streptomyces a podávané ve formě hydrochloridu. Je třeba poznamenat, že citrony působí na rakovinné buňky cíleně a nepoškozují zdravé buňky.

Citrony hrají prim

Toužíte se uzdravit pomocí citronu? Tak si kupte bio citrony nebo ty obyčejné důkladně zbavte postřikových látek, pak zmrazte a přidávejte do jídla. Nechce se vám věřit, že je citron tak účinný? Není přece žádnou novinkou, že příroda nám poskytuje vše potřebné k tomu, abychom byli zdraví. Velké firmy to neřeší, chtějí vydělávat, přestože musí vědět, že přílišná konzumace umělých chemikálií vyvolává další nemoci, které vyžadují další syntetické látky. Cyklus se opakuje a firmám se zvedají zisky. Vezměte raději odpovědnost za své zdraví do svých rukou a nenechte se klamat medicínou hlavního proudu.

jill111 / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *