Co se přihodí ve vašem těle během jedné hodiny od vypití Coca Coly?

Toužíte být zdraví? Tak omezte pití slazených bublinkových nápojů. Budete se asi moc divit, co se přihodí, pokud vaše tělo ovlažíte Coca Colou. Během prvních 10 minut se bude muset vaše tělo potýkat s dávkou 10 čajových lžiček cukru. Tím jste získali 100% doporučené denní dávky cukru. V průběhu 20 minut hladina vašeho krevního cukru divoce stoupne, na to zareagují játra a vyloučí masu inzulínu slinivkou, začne se toto velké množství cukru přeměňovat na tuk.

Po 40 minut je dokončeno vstřebávání kofeinu, oční zorničky se značně rozšíří, krevní tlak prudce stoupá a játra rychle pumpují větší měrou cukru do krevního oběhu. Za 45 minut se zvýší produkce dopaminu, jež stimuluje nervové receptory v mozku, fyziologicky prožíváte vše jako u heroinu. Po jedné hodině nastává prudký pokles hladiny cukru v krvi.

Slazený bublinkový nealkoholický nápoj obsahuje více kalorií než bílý chleba

Rozhodně si neberme příklad z Američanů, kteří ročně vypijí více než 200 litrů slazených nápojů. Takže než se vrhnete na plechovku Coca Coly, tak si uvědomte, že každé jedno 3 dcl balení obsahuje přibližně 10 čajových lžiček cukru to se rovná 150 kalorií, 30 až 50 mg kofeinu, nemluvě o umělých barvivech a sulfátech. Spolu s tímto lahodným nápojem přijímáte nebezpečný vysokofruktózový sirup, vyrobený z velké části z geneticky modifikované kukuřice.

Další hlavní složky tohoto nápoje

  • Kyselina fosforečná nabourává schopnost těla využívat vápník, krůček k osteoporóze a změkčení zubů a kostí.
  • Cukr zvyšuje hladiny inzulínu, je tady hrozba vysokého krevního tlaku, vysokého cholesterolu, nemoci srdce, cukrovky, otylosti, předčasné stárnutí a tak bychom mohli pokračovat. Cukr je škodlivý v mnoha směrech, jsou k dispozici seznamy obsahující přes 100 možných následků při požívání velkého množství cukru.
  • Aspartam (E951) – tato chemikálie nahrazuje cukr v tzv. dietních nápojích. Co může způsobit? Mozkové nádory, porodní defekty, cukrovku, psychické poruchy a epileptické záchvaty.
  • Kofein je příčinou nervozity, třesu, nespavosti, vysokého krevního tlaku, nepravidelného srdečního tepu, k tomu připočítáme zvýšený cholesterol, vyplavování minerálů a vitamínů, bulky na prsou a porodní defekty.
  • Voda z vodovodu se přes tvrzení státních orgánů o nezávadnosti vody nedoporučuje pít, obsahuje chlor, trihalometan, olovo, kadmium a množství organických nečistot (polychlorované bifenyly a podobně).
Hans / Pixabay

Přílišná konzumace slazených nealkoholických nápojů – hlavní důvod stupňování celosvětové epidemie obezity

V britském deníku medicíny The Lacent byla publikovaná studie, která poukazovala na skutečnost, že 12 leté děti pravidelně pijící sladké nápoje měly větší výskyt obezity než děti, které je nepily. Budete-li pít jeden slazený nápoj denně po dobu dvou let, zvyšuje se u vás riziko obezity o 60%. A to se jedná už o chorobný stav, nikoliv o obyčejnou nadváhu. Každý rok můžete přibrat 8 kilogramů navíc.

Rizika spojené s pitím sladkých nápojů

Jeden nápoj denně zvyšuje riziko cukrovky o 85%. Konzumenti se vystavují riziku rakoviny. V nápojích je obsažen benzen, norma je 5 molekul benzenu na 1 milion molekul vody (tzv. 5 ppm). Při analýzách slazených nápojů se v některých z nich zjistili koncentrace až 79 ppm. Dokonce toto propagované pití má tendenci poškozovat DNA a to díky benzoátu sodnému, běžně přidávána konzervační látka, která způsobuje cirhózu jater nebo Parkinsonovou chorobu.

[blockquote source=”Online-dieta.cz“]Oblíbili jste si slazené bublinkové nápoje? Máte-li zájem o své zdraví, tak s nimi skoncujte. A už vůbec tyto nápoje nenabízejte dětem.  Čistá voda bude asi lepší, případně je nahraďte bublinkovou minerálkou s příchutí.[/blockquote]

Nemůžete se vzdát cukru?

Pak jsou k dispozici různé psychologické metody zbavování se závislosti, příkladně metoda “Turbo Tapping” založená na technikách emocionálního osvobozování mysli.

stevepb / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *