Wheat Ears Of Wheat Agriculture

Oves – ve jménu krásy a zdraví

Oves je obilí, které znáte jako součást zdravé výživy. Ovesná kaše ke snídani vám zaručí pročištění střev a navíc perfektně zasytí. V ovesných vločkách najdete dostatek rostlinné vlákniny. Oves obsahuje okolo dvakrát více tuků než pšenice. Vede i obsahem proteinů a sacharidů. Doporučuje se všem, kdo si chtějí dopřát přírodní zdroj fosforu, železa nebo vitamínu B1. Mimochodem jeho obsah železa je dokonce vyšší než u masa.

Oves – ve jménu krásy a zdraví
Oves – ve jménu krásy a zdraví

Dále se v něm nachází mnoho zinku, což působí proti ekzémům a dalším onemocněním kůže.

Oves pomůže kráse

Oves byl už v dávných dobách pěstován nejen k jídlu, ale také jako léčivka a existovalo mnoho receptů pro krásu. Díky ovsu můžete mít zdravou pokožku bez kožních problémů. Starodávné recepty si uměly poradit se svěděním a zarudlou kůží. Stačilo spařit oves vroucí vodou, namlet a znovu zalít teplou vodou. Potom se aspoň dvakrát denně namáčela v lázni postižená místa. Koupel z louhované slámy či ovesné zábaly pomohou i s pupínky, alergiemi a můžete vše dopřát i miminkům. Dále má oves příznivý vliv na atopické ekzémy, lupenku a suchou kůži. Oves rovněž pomůže při hojení ran, zklidní pokožku po bodnutí hmyzem, při popáleninách. Koupele z ovsa jsou velmi účinné a pokud se vám nechce zpracovávat oves, můžete si pořídit i speciální koupele z ovesného extraktu, prodávané většinou v lékárnách.

Oves a jeho blahodárné účinky

Oves má vysoký obsah betaglukanu – stimulantu pro tvorbu kolagenu a elastanu v pokožce. Díky tomu je podporována buněčná imunita a pokožka ochráněna proti nepříznivému vlivu volných radikálů. Oves umí regenerovat pleť a proto není divu, že je součástí mnohých kosmetických přípravků. Pokud budete používat odvary z ovsa dlouhodobě, počítejte s tím, že vaše pokožka se stane odolnější, jemnější a rovněž bude pomaleji stárnout.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *