Pravidla, díky kterým zhubnete

Rozhodli jste se konečně začít bojovat s nadbytečnými kily? Chcete zhubnout do příštího léta, které tady bude opět jako mávnutím kouzelného proutku? V takovém případě jistě pátráte na internetu, kde je mnoho rad a tipů, jak s nadbytečnými kily bojovat. Pokud si nejste jistí tím, jak efektivně zhubnout, pokud vám tipy na internetu přijdou zvláštní či až přes čáru, prozradíme vám několik pravidel, které zajišťují efektivní zhubnutí.

Pokud jste v minulosti už řešili vaši váhu, možná víte, co vám zabírá a co funguje na nadbytečná kila. Jenže ti, kteří se ještě nikdy se svou váhou neprali, si možná nejsou jistí tím, jak efektivně zhubnout. Právě pro ty máme několik pravidel, podle kterých se řídit.

Přejídání ani hladovění nejsou ta správná cesta

Když jíst, tak raději malé porce. To je správná úvaha. Člověk by se neměl přejídat, na druhou stranu by neměl ani hladovět. Během dne bychom měli mít zhruba pět jídel, ale samozřejmě je to jen doporučená informace, která nemusí každému člověku vyhovovat. Někdo jí během dne jen čtyřikrát, jiný člověk zase konzumuje jídlo po dvou či třech hodinách. Každé jídlo dne by se však mělo skládat ze zdravých tuků, vlákniny a mělo by být plné bílkovin. Vyhnout byste se měli závislostem, které jste si vypěstovali třeba na alkoholu nebo čokoládě.

Pohyb aspoň čtyřikrát týdně

Pokud chcete efektivně a rychle zhubnout, potřebujete k tomu taky pohyb. Bohužel na pohyb řada lidí zapomíná. Nemusíte se sice hýbat každý den, ale ideální bude, když zařadíte do svého režimu pohyb čtyřikrát týdně. Pohyb by měl být alespoň půlhodinový. Mějte však na paměti to, že pohybem se myslí také chůze, při které se taky efektivně hubne. Pohybem se opravdu nemyslí jen pocení se ve fitcentru.

Spěte v chladu

Chcete rychle a efektivně zhubnout? Měli byste hodně spát. Dostatek spánku má na hubnutí opravdu velký vliv, o tom není pochyb ani sporu. Abyste však zhubli efektivně, měli byste spát v chladu. Chladnější vzduch vede ke zrychlení metabolismu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *