Kdy zvolit filtrační láhev a kdy raději filtrační konvici?

Filtrační láhve a konvice patří mezi filtrační systémy na vodu, které jsou určené k filtrování kohoutkové vody. Právě díky nim můžeme pít čistou vodu doma i na cestách. Pro jakou situaci ale zvolit konkrétní řešení? A proč vůbec vodu filtrovat?

Filtrační láhev nebo konvice?

Na trhu existuje mnoho různých typů filtračních lahví a konvic, takže výběr té správné může být složitý. Obecně platí, že filtrační láhev byste měli zvolit, pokud chcete filtrovat vodu na cestách, zatímco filtrační konvice je vhodnější pro filtrování velkého množství vody v domácnosti. Filtrační konvici ale využijete také třeba v práci, kde může zajistit dostatečný pitný režim a tím pomoci podpořit trávení celé kanceláři. Filtrační konvice se obvykle vyrábí v objemech od 1 l výše, což znamená, že není problém, aby je používali až 4 lidé najednou. Konvici navíc snadno znovu naplníte a vodu filtrujete již při nalévání vody. Jednodušší už to být nemůže.

Co si rozmyslet před koupí filtrační láhve nebo konvice?

Při rozhodování, zda zvolit filtrační láhev nebo konvici, byste měli zvážit, jaké množství vody chcete filtrovat a kde ji budete používat. Pokud potřebujete filtrovat pouze malé množství vody, může být vhodnější filtrační láhev. Pokud však potřebujete filtrovat velké množství vody, může být vhodnější filtrační konvice. Pokud navíc potřebujete filtrovat vodu pro více osob, pak může být lepší volbou filtrační konvice. Rozhodnutí, který typ systému pro filtraci vody zvolit, nakonec závisí na vašich individuálních potřebách a preferencích.

Proč filtrovaná voda?

Filtrováním z vody odstraníte škodlivé kontaminanty, jako jsou chlor, olovo, rtuť a další těžké kovy, které jsou v ní sice obsaženy ve stopovém množství, ale i tak si je do těla lít nechcete. Mnoho lidí se navíc domnívá, že filtrovaná voda chutná lépe než běžná voda z vodovodu. Na trhu existuje velké množství filtračních konvic a lahví. Mezi ty nejlepší patří filtrační láhve Brita, které jsou dodávány v objemu 0,6 l, který je praktický na cesty i na pracovní stůl. Jediné, co tedy potřebujete, je myslet na včasnou výměnu filtru a pak už si jen užívat kvalitní a chutnou filtrovanou vodu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *