Recepty – dieta a jídelníček

Pokud jste se rozhodli začít držet dietu, určitě vás zajímá, jaké jsou nejlepší diety a jaké jsou dobré recepty, podle kterých můžete sestavit svůj jídelníček pro rychlé hubnutí. Podívejte se na recepty a diety, které jsme pro vás připravili, najdete zde základní doporučení jak sestavit svůj jídelníček pro zhubnutí.

Recepty na redukční diety

Většina redukčních dietjídelníček postavený na omezení vašeho energetického příjmu. Cílem takové diety je především omezit množství přijímané potravy. Pokud ale chcete hubnout zdravě, měli byste se vypustit recepty, které požadují drastické omezení příjmu potravy.

Zdravý jídelníček a recepty hubnutí - dieta
Zdravý jídelníček a recepty hubnutí - dieta

Takové diety určitě nejsou na dlouhodobé držení a většina z nich ani není příliš zdravé.

Zdravý jídelníček redukční diety by měl zahrnovat rovnoměrné složení potravy. Recepty takové diety by vám měli především zajistit vyváženou skladbu potravy. Jídelníček dobré redukční diety by měl být založen především na dostatečném množství ovoce a zeleniny, zdravý jídelníček by ale měl zahrnovat i přiměřené množství bílkovin a tuků (tuky obsahují některé esenciální vitamíny, které jsou rozpustné jen v tucích a tělo se je neumí získat z jiného zdroje).

Jak by neměl vypadat jídelníček diety?

Při výběru vhodné diety pro vaše zhubnutí si dejte pozor, abyste se vyhnuli všem extrémním dietám. Sami asi víte, že žádný extrém není zdravý. Existují velmi extrémní a drastické diety jako třeba Atkinsonova dieta. Recept na tuto dietu je založen na vysokém příjmu tuků a tučných jídel, což prostě nemůže být zdraví prospěšné. Jiné diety mají jídelníček založený na velmi omezené skladbě konkrétních potravin. Dobrým příkladem takové diety je třeba dieta modelek. Jídelníček u diety modelek je složen jen z několika málo vybraných druhů ovoce, které musíte jíst v přesně daném pořadí. Pokud vás zajímá, můžete se podívat na recepty diety modelek. Sami uvidíte, že podobná dieta se nedá dlouhodobě držet.

Na co nezapomenout při výběru nejlepší diety?

Nezapomínejte, že hubnutí není jen o tom, co jíte. Nesmíte tedy svou pozornost zaměřit jen na hledání jídelníčku a recepty pro snadné hubnutí. Pokud opravdu chcete zhubnout, musíte si hlídat i svůj pitný režim, který by měl zahrnovat minimálně dva litry vody denně. A měli byste se také zamyslet nad svým životním stylem a nad množstvím pohybu, který máte. Je sice možné zhubnout i bez cvičení, ale uvidíte sami, že pokud začnete alespoň trochu cvičit nebo žít aktivnější, bude se vám hubnout snadněji

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *