Trápí vás vrásky? Poradíme vám, jak na ně

Stárnutí je přirozený proces, který je bohužel nejvíce viditelný na naší pleti. Stárnoucí kůže postupně slábne, ztrácí elasticitu a tím se na ní tvoří vrásky, linky a brázdy. Závažnost těchto změn závisí na genetických dispozicích a působení faktorů životního prostředí. Ano, čas zanechává stopy na naší tváři. Proces však lze zpomalit. Nejvíce nám způsobují vrásky potraviny chemicky zpracované, které způsobují stárnutí a poškození buněk.

Od dvacátého pátého roku života jsou bohužel nekompromisní ozdobou každé z nás. Zatímco některé dámy z jejich výskytu dělají tragédii, jiné se naučily vrásky šikovně maskovat.

Jak na vrásky? Možnosti jejich léčby

Moderní medicína dnes dokáže zajistit mladistvý vzhled pleti mnohem déle, než nám předurčuje věk. Existuje množství krémů, metod, procedur a chirurgických výkonů, které jsou skutečně účinné.

Resurfacing je velmi účinný nástroj, který zahrnuje různé techniky, v rámci kterých se obrušuje horní vrstva epidermis pomocí chemických nebo mechanických prostředků. Pro dynamické linky je ideálním řešením aplikace botulotoxinu.

Plastická chirurgie pomáhá v případech, kdy je nutné upravit větší objem obličejového tkáně a změnit strukturu ochablých svalů.

Lifting vám odstraní přebytečnou kůži a utáhne základní svaly dolních dvou třetin obličeje.

Jak na vrásky aneb Proč nevyzkoušet recepty našich babiček

Vyhlazování pleti kávou

  • Dobře vysušenou usazeninu z kávy přimíchejte do krému a nanášejte na tvář a víčka, po 10 minutách opláchněte.

Omlazující čaj

  • Čaj z květu kontryhelu – 3dl vody a ½ malé lžičky kontryhele. Nebo vyzkoušejte  2x denně mýt si tvář rozmarýnovým čajem nebo z květu bezu. Do čaje přidejte čerstvou citrónovou šťávu.

Starý recept proti vráskám

  • V poměru 1: 1 vaječného bílku a domácí pálenky natřete na kapesník a přiložte na obličej. Opakujte každý večer.

Vypínací maska​​

  • Pokrájejte jablka a uvařte v mléce. Ještě teplou hmotu naneste na obličej a nechte působit, dokud nezchladne. Maska vaši pleť krásně vypne a vyhladí vrásky.
Freepht / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *