3 důvody, proč snídat ovesnou kaši

Zdravé stravování není žádná věda. Mnozí lidé si myslí, že zdravé stravování je drahé a že je zbytečně složité a časově náročné, ale není to ani zdaleka pravda. Samotné vaření je velice rychlé, pokud víte, co chcete uvařit, a pokud máte ty správné ingredience. Při zdravém stravování myslete především na pravidelnost a vždy zahajte den snídaní, protože ta je tou nejdůležitější částí dne. Snídaně může vypadat různě. Můžete se zaměřit na avokádové tousty, můžete snídat detoxikační smoothie nebo můžete sáhnout po ovesných kaších, které jsou ze všech alternativ zdravé snídaně nejoblíbenější.

V současné době si můžete kaši udělat na sto různých způsobů. Většinou se volí ovesná kaše, které je synonymem zdravé snídaňové kaše, ale populární je i pohanková kaše, která je však krapet nákladnější. Nyní se však pozastavme u zmiňované ovesné kaše, která se vyrábí z ovesných vloček. Samotná oves se řadí mezi nejznámější, a hlavně nejzdravější obiloviny na celém světě. Jedná se o obilovinu plnou minerálních látek, vitaminů, vlákniny a antioxidantů, jež naše tělo doslova vyžaduje.

Mnohé studie dokonce říkají, že oves a ovesné vločky mají mnoho léčivých účinků, k nimž se řadí snižování hladiny cukru v krvi nebo snížení rizika srdečních onemocnění. To však stejně nemusí lidi přesvědčit o tom, proč by ovesné vločky měli snídat. Pojďme si proto říct tři důvody, proč jsou ovesné kaše tou nejlepší snídaní stvořenou právě pro vás.

1) Pomáhají zhubnout

Nejen, že jsou ovesné vločky velice syté, ale taky pomáhají zhubnout. Díky tomu, že vás vločky řádně nasytí, nedostanete tak rychle hlad. Zároveň platí, že posnídáte sice dostatečně, ale posnídáte něco, co má minimální množství kalorií.

2) Krásná pleť

Ženy, které trápí problematická pleť, jistě ocení, že ovesné vločky se výrazně podílí na krásné pleti. Oves lze najít i v mnoha kosmetických produktech, je totiž známá svým množstvím ochranných látek, které výborně působí právě na pleť samotnou.

3) Koupíte ji na každém rohu

Samotné ovesné kaše koupíte na každém rohu. Jestli však toužíte po kvalitní ovesné kaši (není kaše jako kaše) nebo po jiných kvalitních bioproduktech, doporučujeme nakupovat v e-shopu Vitagrass.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *