4 rady, jak na zářivě bílý úsměv – vybělte si zuby doma svépomocí

Krásný bílý úsměv již dávno není jen výsadou známých celebrit. Pochlubit se s ním může s trochou snahy téměř každý, přičemž obvykle není nutné utrácet tisíce korun u zubního lékaře. Vystačit si totiž můžete i s obyčejnými potravinami či přípravky z drogerie, díky nimž se budete moci chlubit zářivým úsměvem jako z reklamy.

1.      Správná dentální hygiena

Prvním krokem k bílému, a hlavně zdravému chrupu je správná dentální hygiena. Postup při čištění zubů vás za poplatek v řádu pár stovek korun naučí dentální hygienistka, která vám doporučí i správný zubní kartáček. Samozřejmostí jsou i mezizubní kartáčky, s nimiž snadno vyčistíte i špatně dostupné mezizubní prostory.

2.      Dostupné přípravky na bělení zubů

Doba, kdy jste museli pro vybělení zubů zajít k doktorovi, je již minulostí. Kvalitní a účinné přípravky pro bělení zubů pořídíte i v běžné drogérii. Nabídka produktů je přitom opravdu pestrá a zahrnuje nejen klasické bělící pudry či pasty, ale i celé bělící sady.

3.      Kvalitní kokosový olej

Pro vybělení zubů můžete sáhnout i po kokosovém oleji, který přispívá k udržení dobrého stavu zubů a také jejich přirozeně bílého odstínu. Kokosový olej navíc lze smíchat s listy máty, čímž výsledný efekt ještě posílíte. Vytvořenou směs můžete nanášet na zuby pravidelně zhruba jedenkrát týdně.

4.      Domácí zubní pasta

Ke bělení je vhodná i domácí zubní pasta, jíž si vytvoříte během pár minut. Smíchat lze například zázvor, sůl a citrón, které vniknou pod zubní sklovinu a zároveň ji vybělí. S aplikací takové zubní pasty se to však nesmí přehánět – příliš časté používání by totiž mohlo zubní sklovinu naopak nenávratně poškodit. Vhodnou alternativou je i obyčejné kakao smíchané s vodou, čím vytvoříte jemnou pastu. Nanášet ji můžete pomocí zubního kartáčku každý druhý den.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *