5 tipů pro zlepšení vašeho zdraví i postavy

V následujícím článku Vám prozradíme několik jednoduchých změn ve Vaší životosprávě, jimiž si zlepšíte nejen svou postavu, ale také zdraví.

Omezte smažená jídla

Základ je v kuchyni. Všeobecně známé informace o zdravém jídelníčku známe nejspíš všichni. Mezi několik pravidel zdravého stravování patří také omezení smaženého jídla. Co když jsme milovníky smažených řízků, hranolek a podobných jídel? Udělejte si je zdravě! Místo pánve a oleje použijte troubu a pečící papír. Místo strouhanky obalte maso například v ovesných vločkách, které také vytvoří křupavou krustičku.

Konzumujte více ovoce a zeleniny

Ovoce a zelenina obsahuje nejen spousty vitamínů, ale také vlákninu, která je velice důležitá pro správnou funkci trávicí soustavy. Mimo to zelenina dokáže zasytit a přitom dodává tělu jen málo kalorií, čímž podpoříme zlepšení naší postavy.

Pijte dostatek vody

Pitný režim je jeden z nejdůležitějších faktorů zdravého těla, mnoho lidí jej však podceňuje. Pokuste se denně vypít alespoň 3 – 5 litrů (záleží na váze, počasí, fyzické aktivitě atd). Tekutiny doplňujte výhradně z čisté vody, minerální vody nebo šťáv vymačkaných z ovoce či zeleniny. Správným pitným režimem podpoříme spalování tuků, očištění a zdraví kůže nebo například celkovou zdravou funkčnost Našeho těla. Ideální je vyvarovat se alkoholu, který odvodňuje.

Sportujte

Kromě stravy a pitného režimu je vhodné zapojit také nějaký sport. Nezáleží na tom, zda budete běhat, plavat, posilovat, bruslit nebo tančit. Základem je, aby jsme se hýbali a měli nějaký energetický výdej. Díky sportu urychlíme spalování tuků a také zpevníme naše svalové partie.

Žijte aktivně

Myslíte-li to se změnou vážně, měli byste změnit také svůj životní styl, takzvaně žít aktivně. Místo sezení u televize jděte na procházku, zaparkujte auto na vzdálenějším parkovišti a dojděte do práce kousek pěšky nebo vyměňte ponocování v hospodě za kvalitní spánek.

Těchto pět změn podpoří zkvalitnění Vašeho zdraví, zlepšení postavy, se kterou se budete moct pochlubit na koupališti a také zlepšení sebevědomí. Pokud se odhodláte změnit postupně své návky a zaručeně nebudete litovat!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *