Aloe vera pomůže ke kráse a zdraví

Aloe vera pomůže ke kráse a zdraví
Aloe vera pomůže ke kráse a zdraví

V rostlině o výšce od padesáti centimetrů do jednoho metru byste podrobným zkoumáním našli mnoho vitamínů, vitamínů a dalších lidskému tělu prospěšných látek. Aloe vera má listy se zubatými okraji s trny  a uvnitř se nachází průhledný gel s tolika opěvovanými příznivými účinky. Musíte si ale dobře vybírat, protože z více jak dvou stovek druhů se chlubí léčivými účinky jenom tři až čtyři druhy. K nejúčinnějším se řadí Aloe barbadensis (Miller) aneb Aloe vera (Linnae).

Jaké látky se ukrývají v Aloe vera?

Aloe vera je zdrojem vitamínů skupin A, B, C, a E. Nepostrádá ani minerály – vápník, hořčík, draslík, měď, zinek, železo a mangan. K dalšímu obsahu patří aminokyseliny, proteiny a enzymy. Aloe se hodí k vnějšímu i vnitřnímu používání a k nesporným výhodám se řadí možnost používání po dlouhou dobu bez vedlejších účinků.

Dokáže posilovat imunitní systém a zbavuje tělo různých škodlivin a jedovatých látek. Pomůže vám při problémech se zažíváním. Umí léčit žaludeční a dvanácterníkové vředy.  Dokonale pročistí střeva a poradí si i se zácpou a s nadýmáním. Pomáhá při problémech s játry, cévami, akné, úpalem, atopickým ekzémem, potravinovými alergiemi, infekcí ústní dutiny a metabolismem. V případě užívání si můžete snížit vysoký tlak a hladinu cholesterolu.
Skvěle léčí různá zánětlivá onemocnění (např. Kloubů).  Pokud se u vás objeví zranění nebo popálenina, pomůže s hojením ran.

Tímto výčet pomocí našemu zdraví nekončí. Aloe vera je prokazatelně dost dobrá v boji s cukrovkou – diabetem. Příznivě ovlivňuje akumulaci lipidů v krvi. Zajišťuje pokles cholesterolu, triacylglycerolů, fosfolipidů a hladin neesterifikovaných mastných kyselin. Chrání slinivku břišní a snižuje hladinu cukru v krvi. Rovněž umí zachovat tělesnou hmotnost a nepřibírání na váze. Aloe vera se sice nedoporučuje během cukrovky jako náhrada běžných léků, ale o jejím vlivu na zdraví není pochyb.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *