Bottles Argan Oil Argan Buy  - Peggy_Marco / Pixabay

Arganový olej není mastný a je vhodný i pro těhotné ženy a děti

Jde o jednu z nejvzácnějších substancí, kterou si můžeme při péči o pokožku a vlasy dopřát. Navzdory tomu je však dostupný pro každého. K plnohodnotnému ošetření problematických partiích totiž postačí jen pár kapek, takže i malá lahvička vydrží opravdu na dlouho.

Ne nadarmo je arganový olej  nazýván také tekutým zlatem. Pochází z Maroka, kde ho místní obyvatelé lisují ze semen argánové palmy. Může  být zlatý až nazelenalý, ovšem vždy obsahuje velmi vysoké procento výživných a pečujících látek – zejména vitamínu E a prospěšných mastných kyselin.

V kosmetice ho využijete na řadu způsobů

Velmi známý je třeba arganový olej na obličej. Pokožku hydratuje, zvlhčuje a zvláčňuje. Díky tomu je pružnější, svěžejší a vypadá zdravě. A abychom nezapomněli, vitamín E a jeho druzi pomáhají i v boji proti vráskám. Pyšní se totiž anti-aging efektem.

Díky zařazení arganového oleje mezi tzv. suché se uplatní i při boji proti akné. Pokožku nadbytečného mazu zbaví a potlačuje vznikající kosmetické nedokonalosti. A nanesete-li ho na rty, získáte přírodní a dokonale hydratující balzám, který působí okamžitě.

I na vlasy stačí jen pár kapek

Vyživuje a hydratuje pokožku na hlavě, a tím brání tvorbě lupů. Dále pak arganový olej na vlasy také posiluje vlasová vlákna a kořínky. Uplatní se jako intenzivní kůra na roztřepené konečky i jako přirozený kondicionér. Po umytí tak vlasy lépe rozčešete, navíc se stanou vláčnějšími a odolnějšími.

A díky svým hypoalergenním a nedráždivým vlastnostem se hodí i pro ty nejcitlivější uživatele. Použijte arganový olej na nehty pro děti nebo ho aplikujte proti tvořícím se těhotenským striím. Jeho použití je zcela bezpečné  a bez rizika.

Chtějte však vždy pouze ten 100 % přírodní – a to nejlépe přímo od výrobce. Takový původ je nejenom zárukou kvality, ale také příznivé ceny. Naším tipem jsou specialisté z e-shopu Woldoshop.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *