Bra Clothing Garments Bust Holder  - Hans / Pixabay

Špatně vybraná podprsenka vám může zničit i zdraví

Také berete nákup tohoto spodního prádlo jenom jako nutné zlo? Nemusí to tak být. I když okolo sebe neustále vidíme zadřená ramínka, ňadra, která přetékají z košíčků nebo obvod, který vyleze až za krk, neznamená to, že je nabídka podprsenek na našem trhu malá. Ba naopak. Možností je dost a dost, jen my je neumíme správně využít.

Vcelku nezáleží na tom, zda se snažíte najít ten správný kousek spodního prádla na malá prsa nebo pro ta skutečně velká. Dobře padnoucí model se dá najít vždy. A mimochodem – vyplatí se to. Jakmile se prsa zvednou od pasu, okamžitě vaše silueta opticky zeštíhlí. Prověřeno.

Špatný výběr spodní prádla není jen o vzhledu

Na výběru podprsenky záleží tím víc, čí více vás příroda obdařila. Necháme-li totiž prsa volně viset v prostoru, přetěžujeme tím zároveň těžiště těla. A odtud je už jen malý krůček k bolestem zad nebo ramen. A ty rozhodně nejsou příjemné.

Bra Underwear Lingerie Fashion  - webandi / Pixabay
webandi / Pixabay

A to ani nemluvíme o tom, jak nehezky takový výběr vypadá. Pomiňme teď ramínka vykukující zpod trička, mnohem větším problémem jsou různě zařízlé nebo příliš volné kusy oděvu. Určitě by nemělo docházet k situacím, kdy zvednete ruce nebo se ohnete a ňadra své místo v košíčku podprsenky opustí. Pokud  k tomu dochází, jde o špatně zvolenou velikost obvodu.

Pozor na správnou velikost

Ženské tělo se mění – a spolu s tím i velikost podprsenky. Pamatujte si, že i menší výchylka ručičky na váze (klidně jen o tři kilogramy) může velikost vašich prsou změnit. Takže doporučujeme měřit se opravdu před každým nákupem spodního prádla. Nespoléhejte na to, že pořídíte stejný kousek, jaký vám padl i před půl rokem.

Zaměřeno na obvod

Když se zeptáme, která část podprsenky nese největší váhu vašich prsou, odpověděli byste pravděpodobně ramínka. Ale to je chyba. Asi ze dvou třetin jde totiž o úkol obvodu podprsenky. Nemá-li tedy správnou velikost, pak vám nikdy podprsenka dobře nesedne.

Purchasing Laundry Woman Bra Bra - fsHH / Pixabay
fsHH / Pixabay

A jak ho vybrat? Především nesmí nikde škrtit. Zadní díl musí dobře přiléhat k zádům, ovšem aniž by vám jakkoliv bránil v dýchání. Hlídejte také, aby se nacházela v pravém úhlu k vašim pažím. Pokud má tendenci vytahovat se nahoru, je to špatně.

Náš tip: požádejte kamarádku, aby vám se zkoušením pomohla. Zadní část podprsenky by nikdy neměla jít odtáhnout od těla dále, než na tři prsty.

Nezapomeňte také na trochu tělocviku v předváděcí kabince. Zvedněte ruce nahoru, předkloňte se… Podprsenka musí vždy zůstat na svém místě, jinak je to špatně.

Jak na správnou velikost košíčků

Buď malé nebo velké – jiná varianta ani není. Nejdříve se podíváme na méně známý problém – velké košíčky. Pokud odstávají od ňader a vůbec máte dojem, že je v podprsence příliš mnoho místa, pak jsou jednoznačně velké. Ale jestli vám naopak po stranách nadra z košíčků přetékají (a lhostejno, zda po stranách nebo nahoře), pak máte problém přesně opačný.

Laundry Airy Clean Clothing Bra  - sweetlouise / Pixabay
sweetlouise / Pixabay

Náš tip: určitě se nesnažte vyvážit malou velikost obvodu velkými košíčky a naopak. Pokud si v jedné prodejně nevyberete, jděte jinam nebo vyzkoušejte nabídku specializovaných obchodů na internetu. Určitě si vyberete.

Existují také košíčky různých tvarů. I tady může někdy nastat zádrhel. Například oblíbený balkonetový střih rozhodně nesedí každé ženě. Takže i tady se vyplácí zkoušet, zkoušet a zkoušet.

Důležité jsou i kostice

Dokáží poskytnout prsům opravdu pevnou oporu. A jak poznat, že vám opravdu dobře sedí? Sledujte, jak dobře vaše ňadra obepínají. Měly by kopírovat jejich tvar. Určitě nesmí odstávat. Ovšem „sezení“ na těle je také špatně. A konec kostice pak musí směřovat vždy doprostřed podpaží. Jinak vás začne brzy nepříjemně tlačit.

Sports Bra Sport Bra Person Woman - Hans / Pixabay
Hans / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *