smartphone, photography, woman

Co byste měli vědět o vodotěsnost telefonu ip 68 a mýtech o bateriích

V dnešní době, kdy chytré telefony dominují našim životům, je důležité rozumět technologickým specifikacím, které ovlivňují jejich užívání. Jednou z nejrozšířenějších vlastností je tzv. vodotěsnost. Certifikace IP 68 je často uváděna jako záruka, že telefon zvládne ponoření do vody. Nicméně, jak upozorňuje článek na wired.cz, rozdíl mezi voděodolností a vodotěsností je zásadní.

Telefony s certifikací IP 68 jsou testovány pro odolnost vůči vniknutí prachu a krátkodobému ponoření do vody. To znamená, že teoreticky mohou být ponořeny do hloubky 1,5 metru až na 30 minut. Realita však může být odlišná. Do telefonu se stále může dostat voda v jiných podmínkách, než jsou ty laboratorní – například v mořské vodě, při vysokém tlaku nebo po opakovaném vystavení vodě.

Proto voděodolnost telefonu ip 68 nezaručuje to, že je telefon odolný proti utopení, pokud nejsou dodrženy všechny podmínky, které výrobce stanoví.

Pozor na mýty o bateriích

Přesuneme-li se od vodotěsnosti k druhému klíčovému tématu – bateriím, existuje mnoho mýtů, které obklopují jejich správné používání. Wired.cz se věnuje také této problematice a rozptyluje některé z nejčastějších mýtů.

Jedním z největších mýtů je, že by se baterie měla vždy nechat úplně vybít, než ji znovu nabíjíme. Tento zvyk pochází z dob starých nikl-kadmiových baterií, které trpěly paměťovým efektem. Současné lithium-iontové baterie však tento problém nemají a částečné nabíjení jim neškodí. Naopak, udržování baterie mezi 20 % a 80 % její kapacity může prodloužit její životnost.

Dalším mýtem je, že používání neoriginálních nabíječek může baterii výrazně poškodit. Odpovídající neoriginální nabíječky od renomovaných výrobců mohou být stejně bezpečné jako ty originální. Je však nutné se vyhnout levným padělkům, které mohou způsobit přehřátí nebo jiná poškození.

Kde hledat spolehlivé informace ze světa moderní techniky

Wired.cz nám nabízí kvalitní informace a rozbor technologických trendů a jejich dopadů. Ať už jde o správné pochopení vodotěsnosti telefonu s certifikací IP 68 nebo vyvrátit mýty o bateriích, je důležité mít přístup k přesným a ověřeným informacím. Technologie se neustále vyvíjí a s ní i naše chápání toho, jak je správně používat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *