Diety a jo-jo efekt

Diety a jo-jo efekt
Diety a jo-jo efekt

Dieta se musí provádět zdravě, jinak dopadnete zle, protože tělu se rozhodí metabolismus a žádné hubnutí nebude úspěšné. Jestliže se rozhodnete pro jednostrannou dietu, kde nějaké tělu potřebné živiny chybí, nemůžete se divit, že po shození kilogramů je opět naberete zpátky. Tělo se prostě bojí, že mu zase brzy něco nedáte, co si přeje a začne si tvořit zásoby na horší časy.

Jo-jo efekt je výsledkem nezdravého hubnutí. Lidé se snaží rychle shodit nějaká kila během krátkého času a radikálně zmenšený příjem se tělu vůbec nelíbí. Navíc kromě živin se minimalizuje i příjem minerálů a vitamínů. Věční hladovkáři se tedy nikdy nestanou stále hubenými, protože k tomu je zapotřebí dostatečný příjem vyvážené stravy. Mohou zhubnout jenom krátce, jakmile se vrátí k původnímu stravování, váha poletí pěkně nahoru. Ocitnete se v jakémsi bludném kruhu.

Správnou dietu vám sestaví odborníci na výživu, ale zkusit můžete také krabičkovou dietu. Krabičková dieta má tu výhodu, že je složena z potřebných potravin a v takovém množství, že tělu dáte, co potřebujete a zároveň se nepřejíte. Krabičková dieta je dovážena až k vám domů nebo do firmy, vždy v čerstvém stavu a na celý den. Nestane se vám, že si na nákupu nakoupíte něco nezdravého, protože do supermarketu nemusíte vůbec chodit.

Vyvarujte se jo-jo efektu včas

Čím dříve si uvědomíte, jak na správné snižování hmotnosti, tím lépe. Nejprve si uvědomte, že výborné výsledky nepůjdou okamžitě, chce to reálnou dobu a uvědomění si pravidelné a zdravé stravy, ale také kvalitního pitného režimu. Během diety se nesoustřeďte v myšlenkách na jídlo a odpoutejte se od různých svůdných chutí zajímavou zálibou, relaxací nebo sportovními aktivitami. Ve sportu si určitě najdete oblíbenou činnost, protože moderní doba dává na výběr všem věkovým kategoriím.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *