Online kalkulačka kalorie

Abyste zhubnuli, musíte držet dietu. Aby byla vaše dieta úspěšná, musíte vědět, kolik kalorií vám vaše dieta musí ušetřit. Pro zjištění, kolik kalorií je vaše běžná spotřeba, a kolik musíte ušetřit, jsme pro vás připravili nástroj – online kalkulačka kalorie. Tady si může spočítat kolik kalorií je vaše běžná denní spotřeba a o kolik byste měli snížit svůj energetický příjem.

Výpočet kalorie – online kalkulačka BMR

Online kalkulačka - výpočet kalorie a metabolismus
Online kalkulačka – výpočet kalorie a metabolismus

Pokud se snažíte zhubnout tím, že držíte různé diety, měli byste mít představu o konkrétních číslech. Pokud si řeknete, že chcete zhubnout o jedno kilo za týden, znamená to, že musíte svůj energetický příjem (kalorie) snížit zhruba o 1000 kalorií denně. Jen tak se vám podaří zhubnout.

Co je to BMR a jak jej vypočítat?

BMR neboli bazální metabolismus je přibližné množství energie (kalorie) který je potřeba na to abyste mohli celý den dělat to, co běžně děláte. Úplně přesné stanovení toho, jaký je váš bazální metabolismus, je velmi složité. Velmi přesnou představu o tom jak na tom jste vám, ale může dát náš nástroj – online kalkulačka kalorie kde si můžete spočítat jaký je váš BMR. Současně můžete rovnou zjistit, o kolik kalorií musíte každý den snížit svůj energetický příjem, abyste zhubli

Online kalkulačka kalorie – jak ji používat

Výpočet BMR je prováděn na základě informací o vašem věku, váze, výšce a také se zohlední faktor toho, jak jste fyzicky aktivní. Následující výpočet je pouze orientační, ale měl by vám pomoci sestavit dietní plán a upravit váš dietní jídelníček aby se vám povedlo rychle a snadno zhubnout. (můžete si také spočítat své BMI – výpočet BMI)

{{weight-loss-calculator}}

Doplňující informace pro online kalkulačka kalorií

Uvedený výsledek je vypočítaný v kaloriích. Často je ale používána i jiné jednotky:

 • 1 kalorie = 4,185 J nebo také 0,004185 KJ
 • 1000 cla = 1Kcal = 4,185 KJ
 • 1 KJ = 239 kalorií
 • 1 J = 0,239 cla
 • 1 Kcal = 1000 kalorií

Vzorec pro výpočet bazální metabolismus (BMR)

 • BMR u žen
  • 655,0955 + (9,5634 × váha v kg) + (1,8496 × výška v cm) – (4,6756 × věk v letech) kcal
 • BMR u mužů
  • 66,473 + (13,7516 × váha v kg) + (5,0033 × výška v cm) – (6,755 × věk v letech) kcal

2 comments

 1. Dobrý den, prosím o radu, jak si spočítat kolik kalorií denně sníst abych si udržela pomalu hubla a nenastal jo-jo efekt, připadám si tlustá. Výška – 164cm, váha 48kg, věk 21. Děkuji

 2. Kazdy clovek, respektive jeho telo, vyzaduje urcity denni kaloricky prijem. Tedy minimalni davku kalorii, v zavislosti na telesnych proporcich, veku a predevsim intenzite stresu a kazdodenni zatezi. Zadejte proto nekolik zakladnich udaju o sve osobe a narocnosti vlastnich povinnosti, a vysledkem Vam bude minimalni doporuceny prijem kalorii v jednotkach kcal a kJ. Nase online kalkulacka spocita vse za Vas.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *