Jak sestavit dietní plán

Různé diety působí na různé lidi jinak. Nejlepší dieta by tedy měla být individuální a sestavená na míru právě pro vás tak aby respektovala vaše zdravotní možnosti, stravovací návyky a životní styl. Podívejte se, jak si sestavit dietní plán který vám umožní rychle zhubnout.

Dietní plán – jak na to?

Prvním krokem jak sestavit dietní plán je zjištění kolik je vaše běžná denní spotřeba kalorií. Základní představu o tom, kolik je vaše běžná denní spotřeba kalorií, a o kolik kalorií musíte snít méně, by vám měla poskytnout naše online kalkulačka kalorie. Pomocí této kalkulačky si můžete spočítat jaký je váš metabolismus

Pokud víte, kolik kalorií spotřebujte každý den, a o kolik kalorií byste měli každý den snít méně, měli byste si začít sestavovat váš dietní plán, který vám pomůže zhubnout o požadovaný počet kilogramů.

Jak sestavit dietní plán a dietní jídelníček
Jak sestavit dietní plán a dietní jídelníček

Řekněme, že jste se rozhodli zhubnout o 1 kilo za týden, což znamená přibližně 7000 kalorií, tedy každý den byste měli, přijmou o 1000 kalorií méně. Pokud se vám podaří upravit svůj jídelníček tak abyste snížili svůj kalorický příjem o tuto hodnotu, máte vyhráno a zhubnete.

Měli byste tedy upravit svůj jídelníček tak aby zahrnoval 5 až 6 jídel za den. Rozložení přijímaných kalorií do více jídel vám umožní rovnoměrnější spalování přijaté energie a spalování přebytečných tuků. Častější jídla vám také zajistí to, že nebude mít pocit hladu a nutkání jíst. Takže jediné co vám zbývá je provést úpravu vašeho jídelníčku tak abyste snížili množství kalorií, které každý den sníte.

Jak by měl vypadat dietní jídelníček?

Sestavení dietního jídelníčku není žat tak složité. Můžete nechat inspirovat recepty na diety a hubnutí nebo se o to můžete klidně pokusit sami. Stačí, když si uděláte základní přehled o tom, kolik jaké potraviny obsahují kalorií. To je zpravidla možní zjistit z obalu každé potraviny. Na začátku to asi bude chtít, abyste si pečlivě zapisovali vše, co jíte, ale uvidíte sami, že za pár týdnů už svoje zápisky ani nebudete potřebovat.

Doufáme, že vám vaše hubnutí půjde úspěšně a že se vám podaří zhubnout tak rychle jak potřebujte!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *