Sport Training Abdominals Sixpack

Hubnutí břicha

Hubnutí břicha
Hubnutí břicha

Ploché břicho je snem většiny žen a mužů a nezáleží na jejich věku. K dosažení nejlepších výsledků nepomůže nic jiného než zdravá strava a pravidelné cvičení na posilování břišních partií. Nejde o nic snadného a nepočítejte s tím, že za týden bude hotovo. Někdy může jít i dlouholetou práci.

Pokud jste obaleni tukem a řadíte se mezi obézní, začněte nejprve shazovat přebytečné kilogramy. Jakmile se zbavíte nadbytečného tuku a vaše hodnoty BMI budou v normálu,  můžete se pustit do efektivního cvičení na břicho. K tomu je třeba dodržovat zásady správné výživy. Nejvhodnější kombinací je aerobní cvičení a speciální cviky na břicho. Počítejte s tím, že budete hubnout po celém těle. I s malým břichem mohou být problémy, tady nepotřebujete shazovat nahromaděné kilogramy tuku navíc, ale nějak to jít musí – možná provádíte cvičení špatným způsobem. Pomůže vám i úprava jídelníčku – může vám něco chybět.

Motivace je dobrým faktorem, ale nic nepřehánějte! Břicho si potřebuje od cvičení odpočinout, proto je dobré cvičit buď obden, nebo si například nechat víkend volný apod. Tělo se zregeneruje a následně vše půjde ještě lépe. K úspěšnému hubnutí břicha je důležité správné provádění cviků. Pokud neprovádíte cviky tak, jak se mají, nedočkáte se dobrých výsledků. Je lepší cvičit párkrát týdně a pořádně, než stále a nesprávně. Pomoci vám mohou videa na internetu, kde máte názorně ukázáno, jak zvolené cviky mají vypadat. Neopomíjejte správné dýchání a plynulé pohybování. Na břicho stačí cvičit deset minut několikrát týdně. Vytvarování břicha je samozřejmě vidět dříve, než ve spojení s náročnější ztrátou váhy. Pokud si nevíte sami rady, zajděte za výživovým poradcem nebo dietologem. Zde získáte rady přímo na tělo – na jakou kvantitu cvičení se zaměřit, kolik toho můžete sníst a vypít.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *