I vlasy jsou vaše vizitka, aneb jak nám pomohou žloutek a pivo

Krásné a zdravé vlasy, touží mít nejen každá žena, ale dnes i (téměř) každý muž.  Především je třeba si uvědomit, že na kvalitu vlasů má vliv několik faktorů. Bezesporu to je šampon, který používáme, balzám, ale i kvalita stravy a životní styl vůbec. Například žijete-li několik let pod permanentním pracovním stresem určitě nebudou vaše vlasy zářit leskem a působit zdravím.

S  „náročným“ šéfem Vám asi neporadím-to musíte sami, ale můžu Vám doporučit alespoň šampon na vlasy, Pro mastné vlasy bez lesku je vhodný šampon na masné vlasy. Obsahuje výtažky ze  zeleného čaje, který vlasy čistí a pečuje o ně.

Několik rad a tipů, jak mít krásné vlasy

Možná Vám to bude připadat zvláštní, ale i omýt si vlasy není jen tak. Proto Vám nabídnu jednoduchý návod, jak si mytím vlasů, vlasy ještě více nepoškodit.

  • Máte-li vlasy špinavé například po vyklízení půdy, řezání dřeva na cirkulárce nebo malování pokoje, každopádně si vlasy před mytím řádně vykartáčujte či pročesejte.Nejdříve vlasy namočte v teplé vodě a pak teprve naneste šampón, vlasy a pokožku masírujte prsty zhruba půl minuty.
  • Jestliže Vám šampon při prvním mytí nepění, je to důkaz, že máte vlasy skutečně mastné a špinavé a šampon na ně vyčerpává svoje čistící složky. Umyjte tedy vlasy podruhé a již by se měla tvořit pěna.
    Vlasy důkladně opláchněte pod tekoucí vodou. Oplachování by mělo být delší než samotné mytí.
  • Oplachování nepodceňujte!
  • Vlasy jemně vysušte ručníkem. Spíše než agresivní drhnutí vlasů, je do ručníku vymačkávejte nebo ručníkem jemně vodu vytírejte.
  • Nakonec vlasy pročešte a nechte na vzduchu oschnout.

Jestli ještě nemáte dost, tak Vám poradím recept našich babiček. Jsem si jistá, že se Vám bude líbit. Vezměte 1× žloutek a přilijte pivo, hmotu naneste na umyté vlasy a nechte působit cca 30 min. Pak smyjte. Uvidíte, Vaše vlasy Vám budou vděčné!

žena, vlasys
I vlasy jsou vaše vizitka, aneb žloutek a pivo

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *