Jak pěstovat pomeranče

Pěstování pomerančů vyžaduje několik semen, kus látky, sklenici, zeminu, igelitovou tašku, slunce, vodu a samozřejmě vaši péči.  Před výsevem můžeme semena opláchnout v hypermanganu, případně nějakém fungicidní přípravku, abychom se zbavili zárodků plísní.

Výsadba semen

Setí semen se může provádět v každém ročním období. Ale je lepší to udělat na jaře. V tomto případě, bude klíčení rychlejší díky intenzivnějšímu osvětlení a delší fotoperiodě.  Vyberte si pěkně kulaté a velké semena. Ploché a suché semena nejsou pro pěstování vhodné. Vložte je do vlhké utěrky a dejte do skleněné misky. Zavřete sklo igelitovým sáčkem. Výsledkem je malý skleník. Umístěte ho na teplém místě, při teplotě 18-22 ° C. Nezapomeňte kontrolovat vlhkost hadříku každé 2 dny.

ralph_rybak / Pixabay

Přesazení výhonků

Po 3-5 týdnech se objeví první výhonky. Jakmile výhonky dosáhnou 1-2 cm, přemístíme je do půdy v květináčích o průměru 7-9 cm, kde na dno hrnce je dobré nalít trochu keramzitu. Nasypeme požadované množství půdy pro citrusové rostliny. Můžete použít směs půdy – hlavní říční písek, humus, drn a zem v poměru 1: 1: 1: 3 díly. Nepoužívejte čistou rašelinu. Vše je vhodné vložit do hrnce a postavit blíže ke světlu (ale ne na přímé slunko). Při přesazování klíčků je nesadíme příliš hluboko. Optimální hloubka – 1,5 cm Buďte opatrní s kořeny – rostlina je má stále velmi křehké. Proto pokládáme klíčky z jedné strany na mokrou zem. Tím se má zajistit, aby se stonky nepoškodily a nevyschly.

Rostoucí oranžové semínko

Mladé rostliny potřebují neustále čistou vodu v pokojové teplotě. Čím větší je strom, tím více vody se bude potřebovat. Po vyklíčení prvních 4-6 rostlinek je ihned přesaďte do větších květináčů a to pomoci staré osvědčené metody – uložit s kusem zeminy a rostlinných klíčků v ní. V této fázi je nutné vytvořit ideální podmínky pro sazenice pomocí doplňkových osvětlovacích lamp, doporučujeme postřik, musíte udržovat vhodnou teplotu atd.

cocoparisienne / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *