Jak si vyrobit domácí balzám na rty

Vyrobte si doma přírodní balzám na rty s minimem ingrediencí a za málo peněz. Přinášíme vám snadný návod, se kterým si vyrobíte vlastní balzám na rty během několika minut.

Základem vašeho balzámu bude kokosový olej, skvělý multifunkční produkt, který využijete v kuchyni i v koupelně. Kromě pečení a smažení ho můžete používat i jako výživný tělový krém či například jako vlasovou masku.

K výrobě domácího balzámu na rty budete potřebovat:

  • Kokosový olej v tekutém stavu (pokud je váš kokosový olej ztuhlý, rozehřejte ho ve vodní lázni)
  • Přírodní práškové barvivo (například prášek z červené řepy, práškové kakao nebo skořici)

Volba barviva závisí na odstínu pomády, kterého byste chtěli docílit. Balzám na rty můžete zbarvit i přidáním prášku ze starých očních stínů či kousku staré rtěnky.

  • Vanilkový extrakt/mátový/pomerančový/citrónový esenciální olej
  • Párátko
  • Uzavíratelnou nádobku či kelímek na výsledný produkt

Návod k výrobě:

V malé misce smíchejte tekutý kokosový olej (množství závisí na nádobce, ve které budete balzám uchovávat) a práškové barvivo. Množství práškového barviva závisí na odstínu, kterého chcete docílit. Pokud jste se rozhodli obarvit váš balzám pomocí očních stínů, vyjměte oční stín z jeho balení (zkuste to párátkem) a rozdrobte ho na prášek, který přidejte do kokosového oleje. Pokud balzám barvíte starou rtěnkou, rozehřejte kus rtěnky spolu s kokosovým olejem ve vodní lázni, dokud nevznikne jednolitá hmota.

Pokud chcete vašemu balzámu dát i příchuť, teď je ta správná doba! Kokosový olej má příjemnou vůni i příchuť sám o sobě, nicméně do směsi můžete přidat i pár kapek vanilkové esence či vašeho oblíbeného esenciálního oleje.

Vzniklou směs přelijte do připraveného a dobře umytého kelímku a nechte několik hodin ztuhnout v ledničce. Vezměte v potaz, že kokosový olej při vyšších teplotách taje, lepší tedy bude uchovávat balzám v chladu či přímo v ledničce. Při používání tohoto balzámu budou vaše rty krásně hydratované, vláčné a zářivé.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *