Teeth Dental Tooth Doctor Check  - mohamed_hassan / Pixabay

Jak si zajistit zdravý a bělejší úsměv bez vyhazování peněz

Ne vždy je nutné vyhazovat tisíce korun za to, abychom docílili zdravých a bílých zubů. Zjistěte ty nejlepší triky jak na to. Dali jsme dohromady osvědčené tipy a triky, jak docílit zdravějších a bělejších zubů přírodní cestou bez chemie a vyhazování peněz. Podívejte se na několik rad, které stojí za to vyzkoušet.

Ovoce a zelenina

Ovocné cukry, zejména z rádoby ovocně vypadajících jogurtů, plechovek a salátu z shopů s rychlým občerstvení mohou přivodit časem problémy. Stačí se naučit vybrat správné potraviny a můžete udržet vaše zuby zářivě bílé. Jahody a jablka obsahují kyselinu jablečnou, což je přirozený čistič chrupu podle předních odborníků na zubní hygienu.

Naopak co není dobré pro zářivě bílý úsměv je silně pigmentované ovoce a zelenina kam patří například borůvky, nebo červená řepa. Jejich agresivní barviva mohou obarvovat povrch zubů. Podobně je na tom i kari, červené víno a černá káva.

Zkuste jinou zubní pastu

Málo kdo ví,  že zubní pasta by se měla střídat ať už používáte sebelepší. Bělící pasta s geniálním marketingem zřídka zajistí bílý chrup. Pokud opravdu chcete docílit lepšího efektu, přidávejte si k pastě jedlou sodu, která je přirozený čistič a působí jako oxidační činidlo.

Jako výborná alternativa se také doporučuje zubní pasta s obsahem uhlí, jako je například 100% přírodní pasta nebo výtažkem z kokosu. Tato kombinace posiluje dásně, odstraňuje toxiny z úst a absorbuje bakterie.

Blahodárné účinky kokosového oleje

Kokos sám o sobě, jak je známo, neslouží pouze k ochucení pokrmů. Slouží také velmi dobře jako ústní voda. Zkuste si vyplachovat ústa jednou lžící kokosového oleje po dobu jedno týdne tak, že tekutinu se budete snažit udržet v ústech co nejdéle. Ideálně 15 minut večer u televize.

Rychle poznáte jeho úžasné účinky. Tento tradiční způsob vynalezli indiáni, kteří tak chránili zuby a dásně před bakteriemi. Zbavovali se tak i různých skvrn a plaku.

Bílá strava, bílé zuby

Nejnovější výzkumy uvádí, že našemu úsměvu svědčí bílé potraviny. Čím více, tím lépe. Samozřejmě všeho s mírou. Mezi ty vůbec nejlepší patří například bílé kuřecí maso, bílá rýže, ryby, tvrdé sýry jako je čedar, nebo mléko. Obecně se jedná o potraviny s vysokým obsahem vápníku, který značně posiluje zubní sklovinu a přirozenou strukturu zubů stejně jako kostí. Všechny tyto potraviny snižují kyselost slin, které jinak mohou způsobovat zubní erozi.

Ústní voda a výplachy

Ústní vody jsou velmi populární kvůli tomu, že se dostanou tam, kam běžné kartáčky nemají přístup. To je sice pravda, ale ne všechny adekvátně přispívají ke zdravějším zubům. Většina z nich obsahuje vysoký podíl alkoholu, který velmi negativně působí na vysychání ústní dutiny a v extrémních případech časté užívání může vést k rakovině. Pokud chcete co nejlépe nahradit tyto přípravky, spolehněte se na starou známou vlažnou vodu s trochou soli. Ta působí antibakteriálně na buněčné stěny dutiny ústní. Sůl zároveň zuby postupně bělí a to přirozenou cestou bez chemie.

Vyměňte zubní kartáček

Mnoho lidí šetří na nesprávném místě a opět podceňuje správnou funkci kartáčku. Ignorují životnost, která u kvalitnějšího kartáčku končí po 3 měsících užívání. Zároveň si neuvědomují, že po celou dobu se v něm drží tuny bakterií, které opravdu nezmizí pouhým opláchnutím.

Nejlepší ale bohužel i nejdražší investicí je elektrický zubní kartáček. V tomto případě se nejedná o marketingový nástroj jak zblbnout lidi. Faktem je, že elektrický kartáček dosahuje výkonů, kterých vaše ruka nikdy nebude schopna a dokáže opravdu odstranit až o 70% více zubního plaku než kartáček manuální.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *