Breast Feeding Maternity Mother  - gdakaska / Pixabay

Kojení je pro miminko velice důležité. Jak na bezbolestné kojení?

Pro novorozeně je mateřské mléko velice důležité, ovšem samotné kojení je pro některé maminky stresující. Podle mnohých odborníků z řad gynekologů, porodníků i pediatrů je vhodné kojení alespoň po dobu šesti měsíců. Po zavedení dalších příkrmů se pak ještě doporučuje pokračovat v kojení po celý první rok života dítěte.

U novorozenců probíhá kojení většinou každé dvě až tři hodiny, přičemž zpočátku můžete mít bolestivé bradavky. Se správnou technikou a vhodnými pomůckami je však možné i takovou nepříjemnost odstranit a těchto intimních chvilek s dítětem si užívat. Ve dvou měsících se dítě krmí zpravidla po třech až čtyřech hodinách a půlroční ratolest se krmí po čtyřech až pěti hodinách.

Jaké jsou výhody kojení?

Mateřské mléko poskytuje kojencům ideální výživu, protože obsahuje téměř dokonalou kombinaci vitamínů, bílkovin a tuků, tedy zkrátka vše, co ratolest potřebuje ke svému růstu. Mateřské mléko má v sobě také protilátky, jež pomáhají dítěti bojovat proti virům a bakteriím. Kojení snižuje riziko astmatu a alergií, dále pak respiračních onemocnění či průjmů.

Fyzická blízkost, oční kontakt a doteky pomáhají dítěti navázat s vámi pevné pouto. Cítí se u vás prostě bezpečně.

Jak na bolestivé kojení?

V případě, že vás trápí bolestivé bradavky, použijte bio-aktivní nelepivé náplasti, které jsou určené k intenzivní péči o bradavky. Jedná se o produkt zvaný Multi-Mam Compresses, který má utišující účinek a poskytuje okamžitou úlevu i pohodlí. V podstatě je to zdravotně nezávadný gel zlepšující stav pokožky. S náplastmi se zbavíte otoků a zamezíte případným infekcím.

Gel na bradavkách vytvoří měkký obklad a zahájí regenerační proces bradavek. Kojení se prostě nebojte, přistupte k němu pozitivně. I bolestivé situace je možné vyléčit správnými produkty.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *