Moringa Oleifera Leaf Powder

Moringa, zázrak přírody, který je velmi prospěšný pro naše zdraví

Ptáte se, co je Moringa? Moringa je keř, který byl původně objeven pro své příznivé účinky na zdraví v Indii a to už před tisíci lety. Teprve nedávno se Moringa stala známou jako jedna z nejpůsobivějších bylinných doplňků. V roce 2008 ji národní rostlinolékařský institut nazval rostlinou roku.

Z tohoto velmi prospěšného keře, se však nejčastěji užívají listy. Listy mohou být sušené koupené ve zdravé výživě, nebo je možné Moringu zakoupit v podobě doplňků stravy, tedy v tabletách. Je velmi oceňován v ájurvédské terapii pro svou působivou rozsáhlost terapeutického využití. V některých částech světa tuto rostlinku nazývají jako zázrak přírody.

Výhody tohoto zázračného keře

Tato úžasná bylina má mnoho důvodů a výhod k užívání. Zejména v těchto chladných dnech, jako teplý nápoj, který vás zahřeje a pomůže od úlevy žaludečních poruch, alergií, otoků, antioxidační síly v játrech, léčbě cukrovky, vysokého krevního tlaku, cholesterolu, anémie, obezitě, ochraně očí, kardiovaskulárního zdraví, zdraví kostí, hojení ran, péče o vlasy a blahodárné péči o pleť. Má také velmi bohaté antibakteriání vlastnosti, které pomáhají bojovat proti infekcím.

Kromě těchto výhod, má Moringa schopnosti bojovat proti rakovině díky fitonutrientům, nebo-li antioxidantům.

Nutriční hodnoty

Nutriční hodnoty obsažené v listech moringa jsou velmi výživné a nabízejí vysoký obsah základních bílkovin, vitamínů a minerálů. Také je Moringa velmi bohatým zdrojem esenciálních aminokyselin. Moringa obsahuje vitamíny A, B1, B2, B3, C, folát a kyselina askorbová. Nesmíme zapomenout ani na minerály jako jsou vápník, draslík, železo, hořčík, fosfor, zinek. Obsahuje velmi nízké množství tuků a žádný škodlivý cholesterol.

Způsob užívání

Moringa se může užívat různými způsoby, aby bylo možné využít všech výhod této zázračné rostlinky. Vzhledem k dlouhé přepravě, bude lepší ji užívat sušenou, ve formě prášku, nebo tabletách. Tato rostlinka má špenátovou až chřestovou chuť. Není chutí výjimečná, ale je to velmi zdravá a prospěšná rostlinka.

Dávkování

Nebyla stanovena žádná doporučená denní dávka, protože je to bylinný doplněk, nikoli náhrada pestré stravy. Optimální dávka pro člověka má být 29 miligramů na jeden kilogram tělesné hmotnosti.

Příklad: denní příjem Moringy u 80 kilového člověka by měl být 2.32 g. (29 mg*80 kg=2.32 g)

Doporučuje se užívat na lačno půl čajové lžičky, tři až pět dnů a poté příjem zvyšovat během dvou týdnů. Při vyšších dávkách může způsobit laxativní účinky a bolest žaludku.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *