Naučte se základní pravidla pro zdravý životní styl

Zdravý životní styl je trendem dnešní doby. Pohyb je jedním z pilířů úspěchu. Je velmi důležitou složkou, která podporuje tělo i duši. V dnešní uspěchané době má spousta z nás náročné zaměstnání. Více jak 20% populace má i dvě zaměstnání současně. Stres číhá na každé straně a vyčkává na vhodnou chvíli, kdy by mohl zaútočit na imunitní systém a trochu mu zamávat s „rozpočtem“.

Jenže jak mu úspěšně čelit? Přece tím, že na něj nasadíte bojovníka stejných kvalit a sil – sportovní aktivitu. Při sportu, zvláště pokud vybíráme činnost, která nás baví, se do těla vyplavují hormony štěstí, které rozpouští stres rychleji než horká káva kostku cukru. Kromě toho nám poskytuje službu největší a to o poznání dokonalejší tělo. Sport podniká ofenzivní kroky i proti únavě, je ideálním společníkem, pokud si potřebujete dobít baterky.

Naučte se základní pravidla pro zdravý životní styl
Naučte se základní pravidla pro zdravý životní styl

Je sport a je SPORT

Samozřejmě můžete namítat, že sport stojí dřinu a že se rozhodně nejedná o činnost, která by vás bavila. I přes těžké začátky, bolavé svaly a vyčlenění si drahocenného času člověk-sportovec sklízí bohatou úrodu, kvůli které stojí za to probudit v sobě alespoň střípky vůle. Navíc si můžete vybrat ze širokého spektra sportovních aktivit, při kterých se zároveň pobavíte.

Dobrá rada nad zlato: Pokud se nemůžete přinutit, domluvte se s přáteli, kteří budou program dodržovat s vámi. Budete tak na sobě závislí a zbavíte se myšlenek, že dnes cvičení vynecháte.

Mějte jistotu, že jíte zdravě

Rozlučte se s oblíbeným hamburgerem! Oblíbenost jídel v nich připravených si žádá daň nejvyšší. Napadla vás teď přebytečná kila? Mýlíte se! Především zaplatíte zdravím! A co že nám nejvíce škodí? V první řadě jsou na vině tuky. Jsou nejen nepřáteli siluety, ale dokážou zamávat s krevním tlakem, způsobují kardiovaskulární onemocnění, jsou spouštěči obezity, která může člověka ohrozit na životě. Připálená jídla obsahují karcinogenní látky a mohou tak položit základní kámen rakovinotvornému bujení.

Mějte jistotu, že jíte zdravě
Mějte jistotu, že jíte zdravě

Pamatujte také, že nejvíce tělu prospěšných látek obsahují pokrmy v syrovém stavu. Vlivem vaření, pečení a smažení jídla to nejcennější, co by nám měli dát, přicházejí. Způsobem, jak tyto látky při přípravě pokrmů zachovat, je vsadit na vaření v páře, upřednostnit grilování před smažením a dušení před pečením.

Když dva dělají totéž, není to totéž

Speciální nádobí umožňuje připravit pokrmy bez použití žádného tuku. I nebezpečnému připalování tak může zabránit speciálně upravený a hlavně nepřilnavý povrch nádobí. Stejně dobře jako vaření v páře dokáže vitamíny, minerály a ostatní živiny ochránit i speciální úprava povrchů nádobí. Inovativní technologie by měla být založena na rovnoměrném a pomalém zahřívání stěn a dna nádobí.

Dobrá rada nad zlato: Listovou zeleninu se doporučuje nekrájet, ale jen trhat. Kovový nůž ji totiž může o vitamíny připraví.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *