Není jednoduché zhubnout. S námi to ale dokážete

Pro všechny z vás, kteří nechtějí bezmocně celé léto zatahovat bříško před zrcadlem a neustále si něco omlouvat, přinášíme několik osvědčených rad a postupů. Když budete opravdu chtít, společně se nám jistě podaří pár kil zhubnout. A zpět už nenabrat! – to jen pro pořádek.

Kudy cesta nevede

Entrée bychom měli za sebou a Vás určitě zajímá, jaký „zaručený“ recept jsme si pro Vás připravili. Snad další zázračné pilulky od nejmenované renomované švýcarské firmy? Tak na to zapomeňte, žádné takové neexistují a kdo tvrdí, že ano, tak lže! Nebo snad nějaký lektvar, nápoj, který zažene hlad? No to je samozřejmě také nesmysl, tyto nápoje jsou pouze potravinové doplňky, které doplňují tělu určité látky, které do sebe nejste schopní dostat normálním jídlem.

Trochu se nám zužuje manévrovací prostor, jak Vám tedy s tou váhou vlastně můžeme pomoct, že? Pilulky to nejsou, hubnoucí nápoje také ne. Možná bychom mohli zkusit HIT posledních let, krabičkovou dietu!

Vyhoďte půl výplaty za to, že Vám někdo hloupější bude připravovat jídlo. Vy to potom zapijete mohutným lokem ze sklenice dobře vychlazené přeslazené limonády a „jsme na svým“, ani nemrknete.

Stres – nejlepší nepřítel tuku

Začneme tím, že se uvolníme a pokusíme se celý proces pojímat pozitivně. Jakmile se zbavíme stresu, přebytečné kilogramy se nás pustí, ani nebudete vědět jak.

Pamatujte si, že hubnutí není záležitost jednoho měsíce, ani dvou. Není to jen o tom nejíst, nebo naopak začít makat do úmoru. Hubnutí a s tím spojená ztráta nadbytku tukové hmoty je kombinací hned několika prvků najednou. Není správné hladovět, ale chce to jen začít lépe jídlo plánovat – jak skladbou, tak načasováním. Není správné trpět svalovou horečkou po prvním týdnu ve fitku, ale nějaký pohyb zařadit musíme. Nebojte, pro začátek pozvolna. A ono i v tomto platí, že s jídlem roste chuť.

Není jednoduché zhubnout. S námi to ale dokážete

Při hubnutí hraje důležitou roli i psychika

Je třeba být také v dobrém psychickém rozpoložení, neboť organismus ve stresu začíná tvořit zásoby. A pro organismus je zásobou hlavně tuk. Tím se dostáváme do začarovaného kruhu, kdy chcete hubnout, ale začnete špatně, stresujete tím sami sebe, tělo místo hubnutí všechno ukládá do zásob, zkoušíte jíst méně, opět pro tělo další stres spojený se sníženým příjmem, jste nervózní, podráždění, nepříjemní na lidi ve svém okolí, tělo přepíná na „úsporný režim“, nemáte energii. A nemáte energii ani na to slavné hubnutí.

Tréninkové plány spolu s tabulkami nutričních hodnot potravin letí do koše, atakujeme první cukrárnu, vypleníme všechny věnečky, co mají, po tomto rychlém cukru se vám zvedne nálada, cítíte se lépe. A co Vaše tělo? Tělo si raději pro jistotu udělá z těchto mnoha kalorii další zásobu pro případ, že byste se zase někdy zbláznili a chtěli „ho“ trápit. Tak to většinou chodí, jistě to znáte, i já to znám.

Abychom nedopadli právě takto, zkusíme Vám v následujících číslech přinášet zajímavé tipy, jednoduché rady a návody na to, jak tentokrát začít opravdu hubnout, v klidu a pohodě. A hlavně zhubnout a už nenabrat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *