Kruhový trénink – ideální cvičení pro moderní ženy

Ráno se postarat o děti, překonat svou i jejich nechuť ke vstávání, dovést je do školky nebo školy, dorazit uspěchaně do práce, prožít si nějaký ten pracovní stres. Odpoledne vyzvednout děti a rozvést je na kroužky, později je vyzvednout, připravit rodině večeři a uložit děti do postele. Přesně to prožívají některé moderní ženy, které by na sobě rády zapracovaly, ale nemají na to příliš času. Speciálně pro ně je tu kruhový trénink, kterému se mohou věnovat 2-3× týdně a za nějakou dobu to začne být znát.

Všechny ženy si přijdou na své

Nemusí to být jen mladé ženy, které si mohou kruhový trénink oblíbit, ba dokonce zamilovat. Často ho zkoušejí i ženy kolem padesátky, kdy už jsou jejich děti odrostlé a ony mají po dlouhé době čas jen pro sebe. Proto se obvykle rozhodují vylepšit svou postavu a získat zpět kondici, kterou dříve možná měly. Kromě toho se mnohé z nich potýkají s přechodem, během něhož se vinou hormonálních změn hubne podstatně hůř než dříve.

Kruhový trénink není ale pouze pro ženy

Kruhové tréninky pro ženy (tedy speciálně pro ně určené) mohou v příchozích cvičících vyvolat větší důvěru, než kdyby šly cvičit s pocitem, že si je u cvičení bude prohlížet nějaký muž. Cvičení se nakonec může stát i skvělým místem pro navázání nových přátelství. Samozřejmě můžete cvičit i doma a nemusíte u toho ani složitě přestavovat nábytek, stačí si udělat pouze pár metrů prostoru a nakoupit jednoduché cvičební nástroje jako jsou činky, balanční podložka apod.

Dumbbell Weight Fitness
Kruhový trénink – ideální cvičení pro moderní ženy

30 minut 3× týdně a úspěch je zaručen

Stačí jen 2-3× týdně zvládnout 30 minut kruhového tréninku a po několika týdnech může každá žena vypadat jako vystřižená z časopisu o fitness. Je to tím, že kruhový trénink je sestaven jako komplexní cvičení, při němž se zapojují různé svalové partie po celém těle. Nestane se tedy, že by cvičící měla po několika týdnech vypracované ruce a těstovité nohy.

Díky kombinaci aerobních či kardio aktivit a anaerobních aktivit dochází ke spalování tuků i posilování a tvarování svalů. Výsledkem je na pohled skvostná postava bez tukových polštářů a s pevnými svaly. Na rozdíl od klasické návštěvy posilovny, kde si buď ženy nakládají velkou zátěž, aby na nich byl výsledek vidět, ale jsou pak nemile překvapeny masivním nárůstem svalové hmoty, nebo si naopak naloží jen málo a cvičení vyjde téměř vniveč. Při kruhovém tréninku posiluje tak, aby se svaly zpevnily a příliš se nezvětšovaly – o svaly větší než má manžel nebo přítel ženy obvykle nestojí.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *