Mattress Bed Pillow Sleep Relax  - congerdesign / Pixabay

Nikdy nepodceňujte výběr správné matrace a držte se těchto pravidel

Výběr správné matrace rozhoduje o kvalitě našeho odpočinku a výrazně ovlivní, s jakou náladou se ráno probudíme.

Rozměr a výška matrace výrazně ovlivňuje kvalitu spánků

V první fázi je nutné znát rozměr a výšku. Náš e-shop nabízí různé velikosti matrací od těch do dětských postýlek až po XXL matrace ve výškách od 10 cm do 24 cm. Dále si musíme rozmyslet, kolik jsme ochotni investovat do místa, kde budeme každý den usínat.

Není pravdou, že levné matrace nejsou kvalitní a nedá se mezi nimi vybrat ta pravá právě pro Vás. S vyšším rozpočtem však stoupají možnosti, které Vám Vaše nová matrace může nabídnout.

Pružinové nebo pěnové?

Jste zastánci pružinových matrací? Právě pro Vás máme několik typů výplní z taškových pružin vyrobených z kvalitní pružinové oceli, které zajistí optimální cirkulaci vzduchu, rozložení váhy jednotlivých částí těla a pratelný potah poskytuje i antibakteriální ochranu.

Mattress White Sleeping Sleep - sensopur / Pixabay
sensopur / Pixabay

Pokud preferujete pěnové matrace, můžete volit mezi těmi ze studené, líné nebo bio pěny. Matrace ze studené pěny bývají cenově dostupné, tvarově stálé, elastické a životnost je také výborná. Líná pěna zase vyniká svými ortopedickými vlastnostmi, které dokáže ještě umocnit speciálně tvarovaná horní vrstva. Bio pěna obsahuje podíl rostlinných olejů z obnovitelných zdrojů, vyniká svou flexibilitou a prodyšností, je doporučována pro alergiky.

Samotnou kapitolou a velkým hitem jsou latexové matrace, které jsou recyklovatelné, bez toxinů, mají dlouhou životnost, výborné ortopedické vlastnosti, nemnoží se v nich roztoči a plísně.

Moderní matrace nabídnou mnohem více

Kombinací různých vrstev výplně matrace můžeme uspokojit i toho nejnáročnějšího zákazníka. Moderní pěny se umí přizpůsobit tvaru Vašeho těla, poskytují skvělou oporu páteři, dokáží zajistit optimální termoregulaci.

Antialergické potahy chrání před vniknutím bakterií, roztočů, nečistot, jsou opatřeny zipem, dají se jednoduše sejmout a vyprat. Vybírat můžete mezi rozdílnými tvrdostmi matrací od měkkých až po tvrdé obsahující například kokosovou vrstvu.  Záleží jen na Vás, co od své matrace očekáváte.

Bedroom Lighting Room Bed Home  - nolinebrain / Pixabay
nolinebrain / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *