Korona Covid  Ncov Covid   - magica / Pixabay

Přírodní způsoby jak vyzrát na koronavirus

Koronavirus se velmi rychle šíří po České republice a ti, kteří mají křehké zdraví a slabý imunitní systém, jsou považováni vůči viru za nejzranitelnější. Nicméně existují opatření, které můžete udělat, abyste se viru vyvarovali – podpořte imunitní systém jednoduchými přírodními prostředky.

Co jíst, aby se imunitní systém rychle a přirozeně posílil

Imunitní systém a přírodní antistresový systém potřebují ke svému správnému fungování vitamín C. Pokud je tělo ve stresu, ať už z nemoci, emočního stresu, nebo z obtížné situace, uvolňuje kaskádu hormonů, které mají za úkol se se stresem vypořádat.

Zvyšte příjem vitamínu C

Vitamin C je v této kaskádě velmi důležitý, čím více stresových hormonů produkuje tělo, tím více vitaminu C je zapotřebí. Proto je tak důležité konzumovat vitamín C, abychom tak dosáhli potřebného prospěšného účinku.

Rybí olej

Omega-3 esenciální mastné kyseliny, u kterých je již dlouho prokázáno, že mají protizánětlivé účinky, mají také potenciál posílit imunitu prostřednictvím pozitivních účinků na bílé krvinky.

Odborníci doporučují vysoce kvalitní rybí olej, přičemž optimální dávka je 2000 mg denně.

Kvašená zelenina a fermentovaná jídla

80 procent imunitního systému je v našem gastrointestinálním traktu. Zdravá střeva jsou pro lidský organismus, přirozený obranný systém a imunitní systém nezbytná. Fermentovaná jídla, jako je kvašené zelí, mají skvělý imunitní účinek na lidské tělo. Například fermentovaná korejská zelenina, tzv. kimchi, má významné účinky v prevenci a boji proti virům.

Vegetables Cabbage Worms Fresh - zhugher / Pixabay
zhugher / Pixabay

Dostatek vody

Zní to jednoduše, ale zásadní je dostatečný příjem tekutin. Nyní je více než kdy jindy čas udržovat organismus dobře hydratovaný.

Ideální je pít filtrovanou nebo minerální vodu. Vyvarujte se sladkých konzervovaných nápojů, místo toho pijte čaj Kombucha, bylinné čaje nebo domácí nápoje vyrobené z perlivé vody, rakytníkové šťávy nebo jablečného octa.

Kvalitní spánek

Dobrý noční spánek pomáhá znovu nastavit nadledvinky, které jsou nezbytné pro zajištění toho, abychom zůstali ve špičkové formě. Kvalitní a dostatečný spánek – a to nejméně sedm až osm hodin denně pomáhá tělu lépe se vypořádat s viry a záněty.

Clock Bed Sleeping Woman Morning - Tumisu / Pixabay
Tumisu / Pixabay

Potraviny s antivirovými vlastnostmi

Kokosový olej, syrový česnek, zázvor a léčivé houby jako například hlíva ústřičná mají antivirové vlastnosti. Zařaďte je proto do každodenního jídelního plánu. Je to snadné. Tak například fermentovaný kokosový jogurt je snadnou alternativou k mléčné verzi.

Syrový česnek je vynikajícím doplňkem nejrůznějších pokrmů. Pro ty, kteří hledají jednodušší variantu, je fermentovaný česnek nebo zázvor skvělou alternativou. Zpestřete jimi jídelníček a získáte tak další zbraň v boji s koronavirem.

Oyster Mushroom Bottle - thanhlocpham / Pixabay
thanhlocpham / Pixabay

Vývar z kostí

Poctivý vývar z kostí je superpotravina plná minerálů, stopových minerálů a živin, které posilují imunitní systém.

Další opatření

Nemoci přenášené vzduchem mohou představovat obrovskou hrozbu a jsou zvlášť nebezpečné pro jedince se slabým imunitním systémem. S koronavirem na epidemické úrovni by jednotlivci měli jednat odpovědně, aby snížili riziko nákazy tím, že budou kontrolovat své konání a životní prostředí.

Jednoduchá opatření, jako je vyhýbání se davům, pravidelné mytí rukou, zakrývání úst při kašlání nebo kýchání, zůstat doma. Zbytečně nepanikařit, zavést jen jednoduchá a rozumná opatření jako jsou návyky zdravého životního stylu, včetně dostatku spánku, výživná strava, přirozené sluneční světlo nebo doplňování vitamínu D, pravidelné rozjímání, jóga a každodenní cvičení.

A v neposlední řadě se vyvarovat věcem, které snižují účinný imunitní systém, jako jsou emoční nebo fyzický stres, nadměrná konzumace kávy a alkoholu, či kouření.

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *