Pečetní prsten: magický symbol a skvělý dárek

Šperky jsou oblíbenou součástí našich životů. Nejen že se váží k významným událostem, kterými procházíme ale také dokáží skvěle doplnit váš každodenní outift. Víte ale, že původním významem šperků bylo především to, že fungovaly více jako symbol postavené daného jedince a vázaly se tak k dědictví a tradicím. Postupem času se ale šperky staly více módní záležitost, a tak se jejich původní význam pomalu vytratil. Pojďme se ale podívat na to, jak se pečetní prsteny vyvíjely postupem čas.

Historie pečetních prstenů

Pečetní prsteny podle dostupných informací pochází z Východu a váže se tak k muslimským tradicím. Muslimové do nich původně ryli své jména či iniciály. Postupem času se ale pečetní prsteny dostaly i do Evropy, kde se poté těšily velké oblibě. To pak především mezi majetnějšími jedinci.

Oblečení pro muže se skládalo z mnoha vrstev a všechno bylo doplněno velkým pláštěm, který zároveň sloužil jako ochrana před deštěm. Plášť si jeho tehdejší majitelé ozdobovali prostřednictvím různých zajímavých spon, broží nebo také výšivek.

Pečetní prsten jako ideální dárek

Hledáte dárek, kterým můžete navázat na tuto starověkou tradici? Darujte pečetní prsten. Snoubí se v nich totiž osobnost nositele a také vyjádříte úctu k obdarovanému. Na výběr navíc máte nekonečné množství a jediné co tak potřebujete znát je styl toho, kterého plánujete obdarovat. Pokud je navíc ten, koho plánujete obdarovat fanouškem jednoho z populárních seriálů jako Hra o trůny nebo Vikingové, úspěch máte naprosto zaručen. Kdo by nechtěl vlastnit podobný prsten jako Ragnar, Rolo nebo král Stark?

Nakupujte v Trendhim

Hledáte šperk, který je inspirovaný tajemnou historií a nadchne tak všechny její nadšence. V Trendhim najdete například i kožené náramky a náhrdelníky, které jsou zpracovány z té nejkvalitnější hovězí kůže. Fandíte více oceli? Nebo snad korálkovým či dalším jiným druhům šperků? Vše najdete na e-shopu Trendhim, který navíc nabízí dopravu a vrácení ZDARMA na všechny produkty. Vyberte si i VY ten svůj.

Autor:
Trendhim
Instagram

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *