Trápí vás řídké a jemné vlasy? Máme pro vás tip na účes

Jemné vlasy má každý druhý Evropan. Pokud mají vhodnou péči, narůstají do pěkných délek. Jemné vlasy poznáte podle toho, že po úpravě a vyfoukání drží tvar pouze, dokud nejdete spát. Po probuzení mohou být pomačkané s úplně jiným tvarem než večer. Jemným a řídkým vlasům pomáhá získat objem vlasový styling. Není vhodné používat silné produkty na celou délku vlasů. Ideální jsou produkty v tekuté nebo pěnové podobě se střední fixací.

Nezapomeňte, že mnohem důležitější je styling před fénováním jako po něm.

Nejvhodnější účesy pro řídké jemné vlasy

Ideální střih pro jemné vlasy je krátký obličejový střih, který dodává hustotu, ale nesmí končit na nejširší části vašeho obličeje. Máte-li obličej ve tvaru diamantu případně čtyřúhelníkový – volte délku po ramena, pouze oválnou tvář může krášlit jakákoliv délka. U kulatého obličeje je ideální delší asymetrický tvar. A pokud zvolíte rozcuchaný, módní vzhled, dodá to vašim vlasům dynamiku a objem.

Příkladem vám může být Victoria Beckham, která ukázala světu, jaký účes sluší jemným vlasům. Toužíme všichni po mikádu ala Victoria Beckham.

heikografie / Pixabay

Vrstevnaté polodlouhý střih

Ohromně sluší ženám, které nemají řídké místa na vrchu hlavy, touží přidat více pohybu a velikosti svým jemným vlasům. I vy můžete požádat svého stylistu o účes táhnoucí se k ramenům s mnoha vrstvami všude kolem. A pak je tady střih podle čepice – úžasný střih, který perfektně překryje řídké oblasti na temeni. U řídkých a jemných vlasů vždy platí, že dobře navrstvený střih vám zamaskuje řídké oblasti, bezvadně sluší oválným, kulatým tvářím a tvářím ve tvaru diamantu. Máte-li kudrnaté nebo vlnité vlasy, střih musí především sedět vaší přirozené struktuře. To co je moderní, nemusí slušet všem. Máte přirozeně vlnité vlasy? Potom zapomeňte na mikádo ala Victoria Beckham a nechte si narůst dlouhé vlasy.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *