Poradíme, jak se zbavit akné

Každá dívka a žena touží mít dokonalou pleť. Moderní produkty pro její péči to umožňují, pokud upřednostníte kvalitu před nízkou cenou. Nejčastěji se tento problém týká mladých dívek. V těle, dospívajícího nastávají hormonální změny, které vedou ke změnám v těle. To má vliv na kůži, takže otázka, jak se zbavit akné je na prvním místě.

Příčiny akné

Ženy po celou dobu kladou velký důraz na svůj vzhled, a právě v obličeji se odráží vnitřní svět člověka. Kůže na obličeji hraje důležitou roli a i ten nejmenší pupínek na tváři nám zkazí náladu před důležitou schůzkou nebo před jiným významným dnem. Podíváte-li se pozorně na lidi na ulici, lze konstatovat, že problémem akné trpí nejen mladší generace, ale i starší lidé. Takže nejen hormonální změny mohou způsobit tyto potíže.

Příčiny, které mohou způsobit akné

Hormonální nerovnováha

Tento problém se nejčastěji vyskytuje u dospívajících. To je vzhledem k rychlému růstu organismu, puberty, mazové žlázy začnou intenzivně pracovat, přilákávají více prachu a nečistot, a tím přispívají k růstu bakterií. Mnohé ženy trpí tímto problémem i během těhotenství. Premenstruační syndrom, může být doprovázen výskytem zarudnutí na kůži. Během menopauzy se mění celý hormonální systém, může se objevit i akné.

Chronická onemocnění vnitřních orgánů

Mezi ně patří mnoho nemocí, zejména, jde o onemocnění pohlavních orgánů, endokrinní poruchy.

Onemocnění zažívacího ústrojí

Konstantní gastritida a dysbacteriosis (mikrobiální nerovnováha).

Podvýživa

Moderní výrobky jsou skutečnou zásobárnou chemikálií.  Rychlá občerstvení, tučná jídla, sušenky nám zdraví nepřidají.

Stres

Moderní člověk žije v prostředí, kde ho stres provází již od dětství. Problémy v práci, hádky v rodině – to vše vede k nervové přetížení, které způsobuje problémy se spánkem. To vše má vliv na stav pokožky.

Ekologická situace

Permanentní znečištění, znečištěný vzduch a voda, smog a saze z kouře ve městech naší pokožce nepřispějí.

Špatné péče o pleť

Použití nevhodných krémů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *