Teeth Brushing Teeth Dentist

Proč chodit na pravidelné zubní prohlídky?

Často se lidé netají tím, že se prostě bojí zubaře, nebo jim to není nijak příjemné se tam neustále vracet. Jenže zuby se používají denně a nikdo moc dobře neví, co se v nich právě děje. Potom začnou děsně bolet a není vyhnutí, musí se k zubaři… Je totiž obecně známo, že ani pravidelná péče o zuby nemusí zabránit některým bolestivým stavům. Proč tedy chodit na zubní prohlídky pravidelně?

Během prohlídky zubní lékař zjistí různé odchylky od správného vývoje a také od uspořádání dočasného či stálého chrupu. Může vás doporučit na ortodoncii.

Zdravý chrup potřebuje účinné a hlavně pravidelné čistění zubů

Pokud zajdete na dentální hygienu, mohou vám zde ukázat správnou techniku čištění zubů – můžete vyzkoušet přímo pod kontrolou. Zároveň vám budou doporučeny správné hygienické pomůcky.

Pravidelné prohlídky pomohou dětem – nebudou se bát neznámého prostředí a lépe si nechají zkontrolovat zuby. Při pravidelných prohlídkách může být odhalen i počínající zubní kaz, který se nijak neprojevuje. V tomto případě se dá vyléčit i bez nutnosti plomby.

Při opakovaných prohlídkách je zubní lékař schopen určit míru rizika pro vznik dalších kazů či odhalí chyby v ústní hygieně a rovněž ve výživě. Získáte odborné rady k odstranění špatných návyků a tím pádem omezení rizika pro další vývoj.

Pravidelné prohlídky by se měly uskutečňovat jednou za půl roku

U počínajícího zubního kazu je možné ošetření odložit a přesměrovat se k používání preventivních přípravků obsahujících fluorid.

Včasné odhalení zubního kazu dává možnost k využití moderní technologie ošetření kazu, kde se nepotřebuje znecitlivění, preparace a užívání výplňových materiálů.

Pravidelná kontrola výplní včas odhalí poruchy a oprava zabrání rozvinutí zubního kazu. Zdravotní pojišťovny hradí preventivní prohlídky dvakrát za rok.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *