Taheebo – čaj pro zdraví

Strom Lapačo, známý taky jako Paudarco, Tahebo nebo Queshua, roste ve vyšších oblastech jižní ameriky. Dávní peruánci vařili z jeho spodní kůry čaj k terapii nejrůznějších potíží a jejich potomci do dnešních dnů pomocí kůry Pau d’Arco ošetřují rány. Pečlivě oloupané kousky kůry pokladou čerstvou stranou přímo na zranění. Domorodý kmen Kalavaju který žíje v Brazílii léčí údajně pomocí odvaru z Mate Ipes leukémii a další typy rakoviny.

Strom života je opravdový výborný mix vitamínů a stopových prvků které jsou potřeba pro zdravé a krásné tělo. Obsahuje kromě jiného železo, fluor, jód, vápník, draslík, měď, hořčík, selen a zinek. Dle posledních pokusů Univerzity v Mnichově Strom života zmírňuje onemocnění působené střevní plísní, zrovna tak jako likviduje rakovinné buňky, jakmile se utvoří. Mimo to, čaj z Mnichově Tahebo inhibuje zachytávání glukózy ve střevech a tak účinně pomáhá nemocným s cukrovkou.

Lapačo obsahuje též účinnou látku lapacholin, která hojí dlouhodobé kožní choroby, jako jsou lupénka a neurodermatitida. Strom života účinkuje proti chronickým kožním chorobám , snižuje vysoký krevní tlak, je schopen léčit aterosklerózu, nádory, funguje jako skvělá prevence cukrovky. Doporučené je podávat odvar z Ipe Roxo vnitřně, v součinnosti s vnějšími obklady.

Způsob přípravy

Nejčastější postup přípravy Ipe Roxo je tento: na čtyři velké hrnky čaje Taheebo užijeme dvě polévkové lžíce řezané kůry Tabebuia avellanedae a jeden litr vody. Vodu přivedeme k varu, přisypeme kůru a vše znovu krátce povaříme. Snížíme plamen. Na nízkém plameni vaříme čaj ještě pěti minut, a pak dalších patnáct minut necháme zakrytý odstát, aby se neztratily vonné látky. Tímto způsobem uvařený čaj je výborný během celého dne.

Ipe Roxo můžete užívat také jako externí čajové obklady. Na to je potřeba sterilní gázu nebo kousek plátna několikrát přeložený, který namočte do už připraveného odvaru, vymačkejte a položte na postižené místo. Obklad nechte na místě dvacet minut. Tento postup se opakuje 2-3 krát denně.

Obklady z Mate Ipes jsou skvělé také pro péči o pleť na obličeji nebo i celém těle. Jde také použít pleťový krém smíchaný s trochou elixíru Ipe Roxo . Elixir je docela snadné zhotovit – rozdrtíme tři čajové lžičky spodní kůry Ipe a zalijeme 100 ml 70 procentního lihu. Necháme máčet po dobu 10 dní, pak přecedíme a elixir připraven k použití.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *