Redukční dieta a recepty

Jak zhubnout snadno a rychle? Jaké jsou nejlepší recepty a diety po kterých se rychle hubne? Jak si sestavit dietní plán a začít hubnout? Podívejte se jak na to. Pokusíme se vám poradit jak si vybrat vhodnou dietu a jak si sestavit dietní jídelníček.

Začínáte hubnout? Spočítejte si BMI

BMI, neboli body mass index je informace která vám řekne, jak jste na tom s vaší váhou. Výpočet BMI je založen na vzorci který bere do úvahy vaši výšku, váhu váš věk a pohlaví. Výsledkem výpočtu BMI je informace která vám řekne, jak jste na tom s Váhou. Tedy to jestli máte nadváhu nebo jestli naopak trpíte podvýživou. Vyzkoušejte tedy: kalkulačka BMI, výpočet online).

WDnetStudio / Pixabay

Jak zhubnout? Sestavte si dietní plán!

Prvním krokem pro zhubnutí by mělo být sestavení dietního plánu. Takový dietní plán by měl být založen na tom o kolik kilo a jak rychle chcete zhubnout. Jinak totiž musí vypadat dieta, pokud se snažíte zhubnout o dvacet kilo a jinak bude vypadat dieta, pokud chcete shodit jen dvě nebo tři kila.

TIP: Přečtěte si další zajímavé rady a tipy o hubnutí na portále hubnutichytre.cz.

Pro zjištění, jak je na tom, váš metabolismus, a kolik kalorií by měl obsahovat váš jídelníček, můžete vyzkoušet kalkulačku BMR, která vám spočítá nejen to, jaký je váš základní metabolismus, ale i to o kolik kalorií by měl váš jídelníček obsahovat méně, pokud chcete zhubnout. Vyzkoušejte tedy kalkulačku kalorie online.

Jaké jsou nejlepší diety pro zhubnutí?

Diety, které vám pomohou zhubnout, musí být především zdravé. Určitě byste se měli vyhnout všem dietám, které patří mezi takzvané drastické diety. Tyto diety jsou zpravidla založeny na výrazném omezení vašeho jídelníčku. A to tak že povolují jen několik málo vybraných druhů potravin, nebo že velmi omezují množství přijímané potravy. Takovéto drastické diety sice mohou zajistit, že budete hubnout, ale u těchto drastických diet se téměř pravidelně dostavuje velmi výrazný jojo efekt. (jojo efekt znamená, že po skončení diety zase svoji váhu rychle naberete zpět). Správná dieta pro zaručené zhubnutí tedy musí být vyvážená a její recepty a jídelníček musí být dostatečně pestrý tak abyste takovou dietu mohli držet dlouhodobě. Jen taková dieta má šanci na skutečné a trvalé zhubnutí.

Meditations / Pixabay

Zajímavé recepty na diety a dietní jídla

Pokud se vám při slovu dieta vybaví jídlo, které je nemastné, neslané, jen samá zelenina a jiné sice zdravé a „nedobré“ potraviny, tak se pletete. Takto vnímá dietu mnoho lidí, ale to si často pletou různé zdravotní diety, které opravdu nesmí obsahovat například sůl nebo diety diabetiků bez cukru a podobně.

Recepty diety, které vám pomohou zhubnout, by vám měli především chutnat. Není nic horšího trápit se hladem a hlídat si každé sousto a navíc se ještě při každém jídle ošklíbat nad jeho chutí. Snažte si tedy vždy vybírat takové recepty a diety, které vám budou chutnat. Jen tak vám stravovací návyky redukční diety přejdou do krve a vy se jimi budete řídit i po skončení diety.

stevepb / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *