Keramické nože vám pomohou při přípravě zdravé stravy

Keramický nůž je vyroben z velmi tvrdé a pevné keramiky, nejčastěji je to zirkon. Vyrábí se většinou suchým stlačováním zirkonu a následně jeho vypálením. Ostří je broušeno diamantovým brusným kamenem. Takto silné hrany nepotřebují moc často ostřit.

Keramické nože nepodléhají korozi. Jsou tedy oblíbené mezi potápěči. Tím, že nejsou ze železa, znamenají i bezpečnostní rizika, nejsou totiž odhalitelná na detektorech kovů. Využití v posledních letech našly i v kuchyních a staly se tak oblíbeným a výkonným pomocníkem.

rabedirkwennigsen / Pixabay

Výhody keramického nože

Jejich chemické složení neničí při krájení vitamíny, které jsou obsaženy v ovoci a zelenině. Nijak Vám neobarví pokrm, protože nedochází k žádné chemické reakci mezi nožem a krájeným jídlem. Další z výhod je jeho váha. Oproti klasickým nožům je velmi lehký a dobře se s ním pracuje.

Jak naostřit keramický nůž

Aby vaše nože byly stále ostré, je nutné je jednou za čas naostřit. Naostřit keramické nože můžete buď diamantovým brusným kamenem, nebo silikonovým karbidem. Nezapomeňte po ostření vždy nůž důkladně omýt ve vodě s jarem.

Pokud chcete více informací o keramických nožích, navštivte naše webové stránky highlife.cz. Jsme specialisté na keramické nože.

Cuyahoga / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *