Šťáva z kvalitního odšťavňovače pro chuť a pro zdraví

Zeleninové a ovocné šťávy
Zeleninové a ovocné šťávy

Kvalitní odšťavňovač je zárukou čerstvých ovocných a zeleninových šťáv, které si můžete dopřát kdykoliv na ně dostanete chuť. Ačkoliv v obchodních sítích je pestrá nabídka ovocných 100% šťáv, není nad produkt z čerstvého ovoce či zeleniny. Průmyslově vyráběné šťávy jsou zvláště z důvodu delší trvanlivosti pasterovány a řada důležitých vitamínů a dalších zdraví prospěšných látek je tím částečně a nebo i zcela znehodnocena. Odšťavňovač s jehož pomocí si vyrobíte čerstvou šťávu dle své momentální chuti vám zaručí nejen její lahodnou vůni a chuť, ale především vysoký obsah vitamínů, minerálů a enzymů. Díky pití takovéto šťávy dokážete napomoci svému organismu při detoxikaci, podpořit jeho trávení a dodat mu potřebnou energii.

Zvláštní úlohu mezi těmito užitečnými domácími pomocníky hrají šnekové odšťavňovače.
Svou proslulost si získaly například díky modelu Champion Juicer 2000+, který ve svých knihách proslavili odborníci na zdravou výživu Norman Walker či manželé Diamondovi. Šnekové odšťavňovače jsou specifickou skupinou odšťavňovačů, neboť kromě ovocných a zeleninových šťáv s některými modely můžete vyrábět také kaše, povidla, zmrzliny, krémy a omáčky či třeba lahodnou ledovou tříšť. Mezi těmi, kteří je ocení, budou určitě i maminky malých dětí, neboť mezi šnekové odšťavňovače se řadí také některé typy, které jsou vhodné pro přípravu dětských přesnídávek. Tyto přístroje díky nízkým otáčkám zvládají zpracovat suroviny natolik šetrně, že ztráta vitamínů je minimální.

Ačkoli by se mohlo zdát, že není žádný rozdíl mezi tím, zda jíme ovoce či zeleninu vcelku, nebo pijeme ovocné a zeleninové šťávy, není tomu tak. Ze zpracovaných surovin si tělo dokáže vzít více živin, neboť trávení ovoce a zeleniny v pevném stavu trvá 3 – 5 hodin a efektivita představuje pouhých 17%, zatímco vypitým šťávy se doba trávení snižuje na 10 – 15 minut a efektivita trávení se naopak zvyšuje, až na 68%. Ovocné a zeleninové šťávy tak představují pro tělo daleko větší přínos. Abyste však ze surovin vytěžili šťáv maximum, je důležité vybrat si k tomu vhodného pomocníka ve formě kvalitního odšťavňovače.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *