Tipy, jak se zbavit stresu

Tipy, jak se zbavit stresu
Tipy, jak se zbavit stresu

Stresových situací si v moderním životě každý užije až dost. Někdy je to až příliš a nezbývá, než najít účinné metody, jak se stresem účinně bojovat a jednoduše se úplně nezbláznit. Příliš mnoho stresu ublíží vašemu fyzickému i duševnímu zdraví.

Projevy stresu

Někdy stačí málo a doslova pěníte vzteky. K nejčastějším projevům stresu se řadí bolesti hlavy, bušení srdce a střevní potíže. Cítíte se podráždění už i při maličkostech a kromě toho, že trpíte vy, musí vše snášet i vaše okolí. Dlouhé chvíle na toaletě, sevřený žaludek, celkové nechutenství – to je to, čeho se musíte co nejdříve zbavit, protože pravidelná zdravá strava vás zbaví únavy a celkově vás lépe naladí. S podrážděným žaludkem je pochopitelně nemožné pravidelně jíst.

Pro zklidnění se nejprve zhluboka nadechněte a dostaňte do těla trochu víc čerstvého kyslíku. Je třeba myslet na klidný a kvalitní spánek a odpočinek. Jestliže máte problémy se spaním, nebo neumíte moc odpočívat, naordinujte si jiné relaxační činnosti. Ideální je opustit byt a vypravit se ven do přírody. Stačí aspoň krátká procházka na čerstvém vzduchu a uleví se vám. Můžete si zasportovat, nebo si sednou na lavičku či do trávy u rybníka. Cokoliv, co vás přivede na úplně jiné myšlenky.

Uvolněte i tělo

Nezapomeňte na uvolnění těla. Doma můžete pravidelně provádět několik cviků k odblokování ztuhlé šíje a k posilnění zádových svalů. Pro uklidnění pijte bylinkové čaje. Na stres a nervové vyčerpání se hodí například kozlík lékařský nebo meduňka.

Při plnění pracovních povinností se naučte odmítat zadané úkoly, pokud to situace dovolí. Nemá smysl si brát příliš mnoho práce a vysilovat se. Jste-li šéfem, přiřaďte některé úkoly svým podřízeným. Zapomeňte na kouření a na konzumaci většího množství alkoholu. Nezapomeňte hodně pít vodu, může se jednat o minerální vody. A do svého jídelníčku zařaďte hodně vitamínu, nejlépe v přírodní stravě.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *