yoga, woman, nature

Ashwagandha – blahodárná rostlina, která vám nabídne celou řadu účinků

V dnešní rychlé a náročné době mnoho lidí trpí stresem, jenž může stát za celou řadou zdravotních problémů. Přebytečný stres se tak může projevovat v podobě úzkostí, nespavosti či oslabené imunity. Nemá však smysl hned sahat po lécích či podobných řešeních. Pomoci vám může i příroda prostřednictvím takzvaných adaptogenů, mezi něž patří i blahodárná ashwagandha.

Blahodárná rostlina, která vás překvapí

Tisíce let se v Indii a severní Africe využívá léčivá bylina známá jako ashwagandha, která si získala přízvisko “indický ženšen” či “Královna bylin”. Tato léčivá rostlina se také stala jedním z klíčových prvků v ajurvédské medicíně, kde je považována za prostředek pro obnovu těla a podporu dlouhověkosti. Její využití však není omezeno jen na ajurvédskou medicínu, ale zahrnuje také tradiční čínskou medicínu, kde je opět ceněna pro své léčebné účinky.

Mezi známé účinky užívání ashwagandhy patří:

  • snížení stresu a úzkosti,
  • posiluje imunitní systém,
  • podpora kognitivních funkcí,
  • antidepresivní účinky,
  • protizánětlivé vlastnosti,
  • podpora reprodukčního zdraví,
  • zlepšuje kvalitu spánku.

Zaměřte se hlavně na kvalitu

Pokud si chcete být jistí, že vám ashwagandha bude prospěšná, měli byste se ujistit, že je opravdu kvalitní. To vám dokážou zajistit pouze ověření prodejci, jako je i společnost Herbsenergy.cz. Tu založil odborník na adaptogeny David Herold. V e-shopu firmy můžete vybírat z výrobků nejen spojených s ashwagandhou, ale i kávou.

Jak ashwagandhu užívat?

Pokud se rozhodnete zařadit ashwagandhu do svého každodenního života, je důležité vědět, jak ji správně užívat. Obecně platí, že se ashwagandha užívá v tabletách, kapslích nebo práškové formě, kterou můžete přidávat do svých oblíbených nápojů a pokrmů.

Jak je možné vidět adaptogeny jako ashwagandha představují skvělé a přírodní řešení pro zlepšení kvality života. Navštivte stránku https://herbsenergy.cz a objevte, jak může ashwagandha pozitivně ovlivnit váš život.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *