Dieta speciálně pro ženy? Ano, existuje!

Mužské a ženské tělo je jiné, přesto na to však řada výživových, zdravotních ba ani psychologických programů nebere zřetele. Proto tím prvním, o co by se měla žena u svého zdraví zajímat je otázka: je tento produkt pro mě? Tedy přesně pro mě a nedívám se jen na nějaký univerzál?

Podívejme se třeba na dietu. Ta správně vybraná by neměla v žádném případě poškozovat krásu našich vlasů, nehtů ani pokožky. A což teprve pevnou postavu? Že to není možné? Ale samozřejmě, že je. Není-li dieta sestavena správně, začnou místo tuku ubývat svaly. Na chvíli to sice vypadá, že je všechno v pořádku, ale během několika týdnů až měsíců je zase všechno při starém.

Jo-jo efekt? S ketodietou nehrozí

Jako jeden z velmi bezpečných postupů při hubnutí pro ženy je doporučována tzv. proteinová dieta. Byla vynalezena lékařem, takže je vhodná i pro osoby, které potřebují shodit více kilogramů a samy si na podobnou cestu netroufnou.

Její nespornou výhodou je možnost nastavení délky trvání. Stačí vědět, kolik kilogramů chcete shodit a podle toho si přizpůsobit délku diety. Vše je předem dáno, takže se žádná nepříjemná překvapení nekonají.

Princip proteinové diety

Mezi laiky je známá také jako ketodieta. Výrazně omezuje sacharidy a tuky (ty o něco méně) a nahrazuje je proteiny alias bílkovinami. Bílkoviny jako takové dodávají našemu tělu dostatek potřebných výživových látek a zároveň ho stimulují k odčerpávání přebytečných tukových zásob v procesu tzv. ketózy. Odtud pojmenování ketodieta.

Nedochází k poškození tělesných tkání, protože potřebná dávka živin je zachována. A není ani třeba trápit se sestavováním složitých jídelníčků v domácích podmínkách. Na trhu existuje velké množství různých profesionálně sestavených ketodiet. Stačí si vybírat ty, na nichž se podílel nutriční odborník nebo specialista. Samozřejmostí by měla být i on-line podpora (e-mail, chat, telefon) a široký výběr produktů. Chcete vědět víc? Zkuste třeba stránka KetoFit.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *