Díky saunování v plné síle a kráse

Díky saunování v plné síle a kráseSaunování je již známou věcí a stále více žen a mužů vyhledává veřejné sauny. Pochopitelně je možnost si pořídit i vlastní saunu. Saunování je známé svými příznivými účinky na lidský organismus. Především si díky saunování pročistíte organismus, posílíte imunitu a zpevníte pokožku. Sauna je také dobrým místem, kde vydechnete a odpočinete si od starostí všedního života. Pokud budete chodit do sauny v nějakých pravidelných intervalech, ovlivní to příznivě váš psychický stav.

Omezení saunování pro ženy

Ženy se mohou vypravit do sauny podle chuti, ale sauna není doporučována v prvních třech měsících těhotenství. Potom už záleží na vašem uvážení, popřípadě se poraďte na gynekologii. Při menstruování se prokrvuje více celé tělo, proto se v prvních dnech svého měsíčního cyklu raději saunám vyhněte, aby vás nepostihly různé nepříjemnosti, jako větší krvácení, nižší krevní tlak, závratě apod.

Do sauny s velkým elánem

Pojďme se nyní podívat na důvody, proč do sauny zajít a chodit sem pravidelně. Saunování pěkně uvolní vaše smysly a vy budete krásná po celý rok. Pleť se výrazně vylepší – bude elastičtější, prokrvená a pročištěná. Do sauny však nechoďte s nalíčením, ale nechte kůži volně dýchat. Nedávejte si ani žádné krémy. Po saunování jděte na kosmetiku minimálně až po 24 hodinách! Z těla se během saunování uvolňují různé škodlivé a odpadní látky. Více se potíte a kromě toho, že snadno pročistíte tělo, přispějete i k hubnutí.

Sauny a děti

Do sauny sebou můžete brát děti v předškolkovém věku, ale měly by být zdravé a měly by zvládnout pobyt v tomto prostředí. Před prvním sauněním by dítě mělo jít na prohlídku k lékaři. Vzhledem k tomu, že se děti zahřejí mnohem rychleji než dospělí, přizpůsobte pobyt v sauně jejich potřebám. Menší děti zde mohou zůstat okolo tří minut, větší děti okolo pěti minut. Vhodná teplota pro děti je kolem 65°C ve spodní části kabiny na saunování.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *