Draslík se řadí mezi jedny z nejdůležitějších vitamínů v našem těle. Jak ho můžete snadno a rychle doplnit?

Pokud vás zajímá krása a zdraví, určitě byste měli dbát i na vitamíny a minerály, bez kterých se náš organismus neobejde. Právě nedostatek některých z nich může vést k celé řadě zdravotních problémů, které dokážou vyděsit téměř každého. Velké problémy může způsobit například nedostatek draslíku, který je pro naše tělo obzvlášť důležitý.

Náš organismus se bez draslíku neobejde

To, že jsou vitamíny a minerály důležité pro naše tělo, ví téměř každý. Bohužel jen málokomu se daří je všechny svému tělu dodávat v dostatečném množství. Jedním z nejdůležitějších vitamínů je zejména draslík, který slouží k udržování fungování celého organismu – důležitý je hlavně pro správné fungování srdce, svalů a také nervů. Jeho nedostatek může vést i k nesprávnému srdečnímu tepu či problémům s tlakem.

Úplně prvním projevem může být i bolest hlavy a slabost, přičemž není od věci sáhnout po potravinách, které obsahují vysoké množství draslíku. Patří mezi ně především:

  • banán,
  • káva,
  • kokosová voda,
  • černý čaj,
  • meruňky.

Draslík můžete doplnit i pomocí doplňků stravy

Pokud pociťujete zdravotní problémy dlouhodobě, je na místě vyhledat pomoc lékaře. Ten může potvrdit, že trpíte nedostatkem draslíku, ke kterému však může dojít i ve spojitosti například s průjmem, vysokou sportovní aktivitou či silným odvodňováním. V takovém případě je vhodné hledat doplňky stravy, které vám dokážou draslík rychle dodat.

Využít můžete například draslík v tabletách, který má ve své nabídce český výrobce doplňků stravy Naturvita. Zakoupit ho můžete volně na e-shopu Gigalekarna.cz, přičemž denně můžete užívat až tři tablety denně. Jedna tableta přitom obsahuje 40 mg draslíku, čímž jednoduše doplníte potřebnou denní dávku 2 až 4 mg, které je vhodné doplnit i konzumací vhodných potravin.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *