Satellite Express Diabetes The Meter  - stanias / Pixabay

Jak používat glukometr a především jak si vybrat ten správný

Potřebujete  z jakéhokoliv důvodu zjistit svou hladinu cukru v krvi? Pak použijte glukometr. Ovšem abyste měli jistotu, že váš přístroj ukazuje vždy správně, musíte si vybrat ten správný.

Nejdříve myslete na možné odchylky, ukazující rozdíl mezi tím, co může přístroj ukázat, a skutečně pečlivou laboratorní analýzou. U diabetiků s cukrovkou 2. typu může být indikátor v toleranci 10-15 %, ovšem pokud trpíte cukrovkou 1. typu, měli byste chtít přístroje s chybovostí menší než 5 %.

Měříte si cukr často nebo jenom občas?

Jestliže sledujete tuto hodnotu pravidelně, pak vsaďte na elektrochemická zařízení. Vsadit můžete na použití testovacího proužku i na taková, jež využívají pro měření tohoto parametru senzory na kůži. A myslete i na užitečné doplňkové funkce. A jaké jsou ty nejlepší?

  • Dostatečně velká paměť,
  • zvukové signály během měření,
  • možnost připojení k počítači apod.

Nemusíte si vybírat, na našem trhu existují i zařízení, která jsou vybavena všemi těmito výhodami.

Není vždy dobré spoléhat se jen na barvy

Řada diabetiků neustále preferuje jednoduché použití testovacího proužku, který se zbarví v různých odstínech růžové podle množství naměřeného cukru. Ovšem neměli bychom zapomínat na to, že rozvoj cukrovky s sebou obvykle přináší i problémy se zrakem a zhoršené vnímání barev. Je tedy lepší vsadit na glukometry, které naměřený výsledek převedou do číselného formátu. Měření pak téměř vylučuje lidskou chybu.

Nemáte rádi bolest? Vsaďte na neinvazivní přístroje

Ty nejlepší glukometry však kapku vaší krve nepotřebují. Dokážou například analyzovat svalový tonus, měří tlak nebo kupříkladu využívají ultrazvukové, tepelné a elektromagnetické vlny. Ke své  analýze však nikdy nepotřebují krev, takže se vše obejde bez nadměrné bolestivosti a rozpíchaných prstů. A kde si takové glukometry vybrat? Jděte ke specialistům na stránky Dialekarna.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *