Female African Woman Women Black

Myjete si vlasy správným způsobem?

Mytí vlasů každému připadá přirozené a někdy si ani neuvědomuje, že je něco špatně. Když se podíváte na kvalitu svých vlasů, můžete si postesknout, jak se často mastí, nejdou dobře rozčesat a nedrží v účesu, jaký jste si špatně stvořili. Nejde vždy jenom o jejich kvalitu, ale způsob mytí vlasů. Možná bude docela jednoduché něco změnit a tím dodat vašim vlasům tu správnou hustotu, lesk a zdravý vzhled.

Šampón je důležitý!

Každý si již našel nějaký oblíbený šampón, který si kupuje nejčastěji. Náš trh nabízí širokou škálu šamponů různých druhů. Při výběru hodně levných šampónů si však dejte pozor, aby nebyla kvalita příliš nízká. Můžete sice cítit přenádhernou vůni, ale po obsahové stránce půjde jenom o mnoho barviv, pochybné látky a žádné dobré látky pro výživu vlasů. Šampóny z řad profesionálních výrobců určitě nejsou vyhozenými penězi, což brzy poznáte na svých vlasech. Kromě šampónu nezapomeňte na koupi kondicionéru – je nutností pro dlouhé vlasy.

Tip: Každý sní po krásných a zdravých vlasech, které však potřebují správnou výživu zahrnující všechny důležité vitamíny a minerály, které by měla obsahovat jak vaše vlasová kosmetika, tak i vámi užívané doplňky stravy.

Výběr šampónu

Obsah šampónů by mělo být to, co vás zajímá. Rovněž si všímejte na jaký druh vlasů je konkrétní šampón určen, protože to není uvedeno jen tak pro zajímavost. Vybírejte si druhy vhodné k vašim vlasům – tedy na mastné, suché, poškozené apod. S výběrem vám určitě rád pomohou v kadeřnictví, kam chodíte. Pamatujte si, že silikony zatěžují vlasy, měli byste si tedy vybírat bezsilikonové přípravky. Hydratační  šampón bude dobrým řešením pro suché vlasy, na zplihlé využijete šampóny dva v jednom.

Mytí vlasů

Před samotným mytím vlasů si je ještě pročesejte a vykartáčujte. Vlasy namočte pod tekoucí vlažnou vodou a naneste potřebné množství šampónu. Pomocí dlaní nanášejte na vlasy – stačí jemně konečky prstů. Pro denní mytí vlasů stačí umytí jednou dávkou šamponu, při méně častém nanášejte šampón dvakrát za sebou. Poté přichází na řadu kondicionér – buď oplachovatelný nebo ten, který zůstává ve vlasech.

Vlasy oplachujte opět vlažnou vodou, jemně je promačkejte ručníkem a stvořte turban. Rozčesávejte jemně, nechte nejlépe přirozeně uschnout a pak dosušte fénem.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *