Pravidla používání hořčíkového oleje pro vaše zdraví

Tento minerál je pro naše zdraví nezbytný v mnoha ohledech. Je důležitý pro zdravou činnost srdce, upravuje hladinu cholesterolu, přispívá k fungování imunitního systému, pomáhá udržovat zdraví zubů, může pomoci při žaludeční nevolnosti, a pomáhá činnosti srdce, snižuje krevní tlak a bojuje i proti depresi a úzkosti  a zlepšuje duševní výkonnost.

Mezi skvělé přírodní zdroje hořčíku patří především zelená listová zelenina (špenát, mangold apod), citrusové plody (citron, grapefruit, pomeranče), semena, mandle, oves banány nebo křen. Pokud je denně nekonzumujeme v dostatečném množstvím, může nás nedostatek hořčíku významné ohrozit.

Užívání tablet není jedinou možností

Pokud se u nás objeví křeče, bolesti hlavy, nesoustředěnost nebo únava, zajdeme si obvykle do lékárny pro hořčíkové tablety. Ovšem stejně dobře nám může pomoci i hořčíkový olej. Lze ho použít zejména pro cílenou aplikaci na svaly pro jejich regeneraci a pomůže nám i proti svalovému napětí, po svalovém zranění. Hodí se tedy pro sport či jen k relaxaci.

Díky svým vlastnostem může být použit rovněž jako masážní olej. Vysoká koncentrace hořčíku se stará o jeho účinnost, zatímco velmi dobrá kluznost usnadní jeho nanášení. Chtějte však kvalitní produkt. Tedy takový, který vám v 5 ml oleje poskytuje nejméně 500 mg hořčíku.

Na masáž i do vany

Tím však možnosti tohoto doplňku nekončí. Koncentrovaný nasycený roztok chloridu hořečnatého je možné bez obtíží použít i jako přísadu do vany při koupání, nebo třeba do teplé do lázně určené na nohy.

Při aplikaci na pokožku je ovšem nutné dbát na správnou koncentraci i dobu působení. 10-15 minut stačí, poté je nutné zbytky smýt.  A pozorujte také reakce svého těla. A pokud pokožka zčervená, řeďte olej vodou a vyzkoušejte nižší koncentraci. A kde si kvalitní hořčíkový olej z přírodních zdrojů koupit? Vyzkoušejte Woldoshop.cz.

Zdroj obrazové přílohy: web inzerenta

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *