Medicines Tablets Health Vitamins  - Sprinter_Lucio / Pixabay

Proč je vitamín D po všech stránkách životně důležitý pro naše zdraví

Lidé, kteří netráví  svůj volný čas v přírodě, mohou během podzimních a zimních měsíců pocítit výrazný nedostatek vitamínu D. Ten se totiž vytváří v naší pokožce vlivem dopadajícího slunečního světla.  A pokud se o jeho působení připravujeme, máme na vitamínový deficit zaděláno.

V zimě je tento problém nejvýraznější. Chceme-li množství vitamínu D ve svém těle zvýšit, pak musíme vsadit na vhodné potraviny. Nejčastěji jsou doporučovány ryby jako například losos, sledi, sardinky, makrely nebo tuňáci. Pokud ovšem nejsme schopni konzumovat ryby každý den, může být leckdy mnohem lepším řešením sázka na ty správné doplňky stravy.

Jakou funkci má v našem těle vitamín D

A proč si vlastně množství této živiny hlídat? Důvodů je hned několik. Především se v našem těle vitamín D (přesněji vitamín D3) stará o regulaci metabolismu vápníku a fosforu. Jeho působení také umožňuje optimální růst a regeneraci kostí  a také žádoucí zvýšení svalové hmoty a samozřejmě rovněž naší síly a regenerace svalů.

U některých diagnóz se pak dostatečné množství tohoto vitamínu používá jako prevence sarkopenie. Což je svalová slabost a zhoršení kondice svalů, ke kterému obvykle dochází s přibývajícím věkem. A velmi důležitou vlastností zmíněného prvku je také podpora a posílení vrozené imunity a to zejména v oblasti respiračních infekcí. Vitamín D se během celého procesu stará mimo jiné o ceněné zklidnění zánětlivé reakce.

Doplnění z jídla nebo z doplňků stravy?

Nyní je už jasné, že bychom hladinu tohoto vitamínu neměli opomíjet. V běžné stravě však získáme pouze tři až čtyři mikrogramy této živiny. A to ani zdaleka není dost. Zdravý dospělý člověk totiž pro správné fungování svého těla potřebuje alespoň 20 mikrogramů. A tuto dávku z běžného jídla (a to ani z toho, které klade důraz na konzumaci ryb) získat téměř nelze.

Řešením může být vitamín D3 v tabletách pro vaše zdraví a krásu. Tento přírodní doplněk stravy od společnosti Naturvita.cz výhodně zakoupíte na stránkách Gigalekarna.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *