Muscles Human Body Body Man  - Raman_Spirydonau / Pixabay

Regenerace a růst svalů: Nezapomínejte na správnou suplementaci a vitamíny

Jestliže se věnujete aktivně nějakému sportu, nebo párkrát do týdne navštívíte posilovnu, neměli byste zapomínat na správnou regeneraci vašich svalů. Ty by totiž při přetížení mohly být náchylnější ke zranění, které se často jen velmi těžko hojí. Předcházet mu však můžete pečlivou prevencí, která zahrnuje i suplementaci doplňky stravy, vitamíny a minerály.

Dopřejte svalům palivo na celý den

Svaly nemohou správně fungovat, pokud jim nedodáte dostatek paliva v podobě energie. Někdy může být poměrně těžké dodat jim všechny důležité látky a prvky pouze prostřednictvím stravy. Proto velká část sportovců nedá dopustit na přípravek Kreatin + kyselina lipoová, který dokáže svaly nejen regenerovat, ale slouží i jako jedna z jejich stavebních složek.

Pro čtenáře: Mezi jedny z nejvyužívanějších doplňků stravy v oblasti sportu se řadí L-karnitin, který dokáže nejen navýšit výkonnost daného jedince, ale i nakopnout metabolismus, podpořit spalování tuku či přispět k posílení imunity a celkové obranyschopnosti.

Jeho užívání je tak vhodné i pro jedince, kteří se snaží nabrat novou svalovou hmotu. Kreatin je však možné využít i jako zdroj důležité energie, díky které budete na tréninzích výkonnější. Tento přírodní produkt totiž dokáže efektivně spravovat poškozená svalová vlákna, čímž se zkracuje doba regenerace a tím také slabost, která vám někdy může bránit ve cvičení.

Dbejte na příjem kvalitních antioxidantů

Pokud vás zajímá krása a zdraví, určitě jste se alespoň jednou za život setkali s pojmem antioxidanty, které jsou často zmiňovány ve spojitosti se stárnutím. Jejich hlavním úkolem je totiž předcházet předčasné oxidaci buněk, čímž mohou zabránit i vzniku závažných onemocnění. Jejich účinky jsou však důležité také pro svalovou regeneraci.

Jeden z nejsilnějších antioxidantů můžete najít v přípravku Kreatin a kyselina lipoová od českého výrobce NATURVITA, díky čemuž si můžete být jisti, že v obsahuje pouze kvalitní látky a suroviny. Pro rychlou regeneraci svalů postačí, když budete každý den užívat 2 až 5 tablet, které dodají vašim svalům všechny potřebné látky. Přípravek lze zakoupit na Gigalekarna.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *