milk thistle, seed, white background

Ostropestřec vám pomůže nejen s játry: 5 benefitů, které vám přinese jeho užívání

Ostropestřec mariánský je bylinná rostlina, jež se pyšní opravdu bohatou historií v lidové medicíně. Už stovky let je totiž považován za přírodní poklad pro své silné antioxidantní a protizánětlivé účinky. Pomoci tak dokáže s celou řadou onemocnění, a to zejména u jater. Kromě toho však nabízí i další benefity, s nimiž můžete počítat, pokud jej budete pravidelně užívat.

Podpora jater

Ostropestřec mariánský je považován za jedinečný pro své schopnosti chránit játra před škodlivými látkami. Tuto schopnost mu dávají silné antioxidanty, které pomáhají ochránit játra před toxiny, ale třeba i zánětem.

Zlepšení imunity

Již zmíněné silné antioxidanty pomáhají posilovat imunitní systém a tím zlepšují i celkovou odolnost organismu vůči různým chorobám.

Úleva od stresu

Ostropestřec disponuje také uklidňujícími účinky, které pomáhají snižovat stres a úzkost. Jeho užívání je tak doporučeno lidem, kteří trpí depresemi nebo dokonce chronickými bolestmi.

Zlepšení trávení

Pravidelné užívání ostropestřce vede k podpoře správné funkce trávicího systému – pomoci vám tak může s příznaky, jako je nadýmání, průjem a zácpa.

Ochrana před závažnými onemocněními

Výzkumy ukazují, že ostropestřec mariánský může předcházet celé řade závažných onemocnění, včetně rakoviny či cukrovky. Kromě toho je však nutné věnovat pozornost i zdravému životnímu stylu a prevenci.

Ideální je ostropestřec užívat v podobě doplňků stravy, díky čemuž nemusíte každý den pít čaj či konzumovat samotnou bylinu. Vhodnou alternativou je například doplněk stravy Ostropestřec v kapslích od českého výrobce Naturvita. Pro doplnění optimální dávky ostropestřce stačí, když budete každý den užívat dvě až tři kapsle. Doplněk stravy je navíc obohacený o výtažek z artyčoku, jenž napomáhá k správnému trávení a redukci hmotnosti – zakoupit ho můžete přímo na stránkách výrobce nebo e-shopu Gigalekarna.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *